Krimi
Fotod kohtust!

Kohus mõistis taksojuhi mõrvarid pikaks ajaks vangi (43)

Toimetas Kristin Aasma, 29. veebruar 2012 10:24
Viktor Kabanov (vasakul) ja Andrei Karanets mõisteti 29. veebruaril Tartu maakohtus Viljandi taksojuhi mõrvamise eest vastavalt 20 ja 17 aastaks trellide taha.Foto: Aldo Luud
Tartu maakohus mõistis taksojuhi mõrvas ja vargustes süüdistatud meestele pikaajalised vangistused.

Tartu maakohus tunnistas täna Viktor Kabanovi (29) ja Andrei Karanetsi (25) süüdi mõrvas ja vargustes, teatas Tartu maa-, haldus- ja ringkonnakohtu pressiesindaja Krista Tamm. Kabanovile mõisteti karistuseks 20aastane ja Karanetsile 17aastane vangistus. Menetluskulude katteks peavad mõlemad süüdistatavad tasuma 7369,5 eurot.

Süüdistuse järgi tungisid Kabanov ja Karanets eelmise aasta 24. aprilli õhtul Viljandimaal Viiratsi vallas Vardja külas tapmise ja röövimise eesmärgil kallale taksojuhile, keda peksti ja kägistati. Lõpuks viisid süüdistatavad kannatanu Vardja külas asuva tiigi juurde ning viskasid ta vette, mille tulemusel kannatanu suri uppumise tõttu.

Pärast seda varastasid mehed Pärsti vallas Mustivere külas asuvast tanklast ligi 80 liitrit diiselkütust ning lahkusid röövitud sõidukiga Eestist Saksamaale, kus nad kinni peeti.

Kabanovit ja Karanetsi süüdistatakse veel kahe sõiduki varguse katses Viljandis.

Kabanov on eelnevalt kriminaalkorras karistatud kahel korral ja Karanets kolmel korral.

Kohtumenetluse pooled saavad tänase otsuse vaidlustamise soovist teatada seitsme päeva jooksul. Kui otsus vaidlustatakse, teeb kohus motiveeritud tervikotsuse teatavaks 9. märtsil.

Samal teemal

28.03.2012
Viljandi taksojuhi tapjad tahavad õigeksmõistmist
20.02.2012
Prokurör nõudis väidetavatele taksojuhi tapjatele kuni 20aastast vangistust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee