Kodu

Kevade hõngu toovad tuppa erksad värvid 

Kadri Penjam, 29. veebruar 2012 07:08
Särtsu lemmikvärviga: Neutraalses toonis mööbliga sisustatud ruumis on imelihtne erksate värvitoonidega ruumile uut ja värsket ilmet anda. Foto: Tiina Kõrtsini
Pimeduse taandudes tärganud kevadeootusele ei tule loodus vastu sugugi nii kiiresti, kui inimeste kärsitu loomus tahaks. Et loodust tagant sundida ei saa, tasub aegsasti kodus üht-teist ümber korraldada.

Kevadist meeleolu loova värske ja helge üldmulje saavutamiseks ei pea ette võtma põhjalikku remonti, piisab hästi läbi mõeldud väikestest detailidest.

"Kardinad, vaibad, padjad, tumbad, vaasid, diivanikatted," loetleb sisekujundaja Ester Penjam kõige lihtsamaid sisustusdetaile, mida erksavärviliste vastu välja vahetades kodu kevadiselt värskeks saab. Kõike ei pea kohe poodi ostma tõttama – kõigepealt vaadake oma kapisügavused põhjalikult läbi. Pole sugugi võimatu, et sealt ilmub nähtavale näiteks mõni ammu oma aega oodanud erkkollane pleed või rohuroheline padjakate – siis jääb vaid nuputada, millega neid sisustuses kombineerida.

"Eriti õnnelikus olukorras on need, kes on valinud neutraalses toonis mööbli ja seinavärvi – neil on eriti lihtne vastavalt tujule või aastaajale terve kodu pisikeste detailide abil uueks ja värskeks muuta," märgib sisekujundaja.

Pisiasjadega isikupärane ilme

Isku turundusjuht Helve Lass kinnitab, et viimastel aastatel on selgelt märgata, kuidas meilgi on hakatud rõhku panema väikestele sisustusdetailidele – kui varem käidi ennekõike mingit mööblitükki valimas, siis nüüd astutakse sisse sooviga leida mõni väike ese, millega sisustusele nüanssi ja iseloomu anda.

"Pehme mööbel on meil praegu kevadiselt värvikirev – selle valiku seast peaks küll igaüks leidma oma maitsele sobiva värvitooniga kanga või naha, mida muude sisustuselementidega kombineerida," räägib Helve Lass. "Praegu meelitab värvivalikus eelkõige kollane, mis sümboliseerib päikest, aga ka valge – valguse allikas, roheline – tärkav loodus – ja helesinine kui taevas, peale selle muidugi need toonid, mis läbi aegade on olnud klientide lemmikud – roosa ja helehall."

Lass märgib, et mustritest on praegu soosingus ka triibuline ja lilleline, kuid kindlasti on jätkuvalt trendikas ühevärviline mööbel, mis annab pisut ebakindlamale sisustajale rohkem kindla peale minemise võimalusi, pakkudes lennukama sisustajamõttega inimestele samas ohtralt mänguruumi.

Mööblikauplusse väiksemaid sisekujunduselemente valima minnes on mõistlik piisavalt aega varuda, sest kiirustades jääb nii mõnigi asi kahe silma vahele. "Leiab detaile, millega tuua ruumidesse kevadist värskust elutoast esikuni, kel aga soovi, võib pisiesemetega ruumidele hoopis hubasust lisada," kirjeldab Lass. "Palju on mänguruumi pere kõige pisemate tubades."

Heledad toonid avardavad

"Kõige kiirem võimalus ruumist kevadisem mulje jätta on vahetada välja kardinad," soovitab Ester Penjam. "Kerged ja õhulised kardinad lasevad rohkem valgust tuppa ning lisavad avarust." Mis peamine – muudatusele kulub õige vähe aega. Mõistagi tasuks kardinavahetuse käigus ka aknad puhtaks küürida, see lisab valgust veelgi.

Talveks valitud paksemad kangad ja tumedamad toonid on külmal ajal kõigiti asjakohased, need lisavad ruumidele soojust nii otseses mõttes kui ka visuaalselt, kevadel seevastu on omal kohal kergem tekstuur ja värvikirevus, mis koos üha varem tõusva päikese ja aina pikeneva päevaga aitab tuju tõsta.

"Eestlased kujundavad praegu oma kodusid peamiselt Skandinaavia stiilis," nendib Penjam. "Trendikas mööblivärv on valge, sisustuskangad ja muud materjalid valitakse võimalikult looduslähedased, jätkuvalt on populaarne ka taaskasutus."

Teise ringi mööbli ümberdisainimine ja vanadest, kuid kasutuskõlblikest materjalidest uute esemete loomine aitab korraga loodust säästa ja kodu omanäoliseks muuta.

Samal teemal

29.01.2012
Esimest kodu sisustama hakates püüa leida oma stiil