Vabadust nautivat ühiskonda iseloomustab tolerantsus. Me oleme iseseisva riigina eksisteerinud juba kakskümmend aastat, kuid tolerantsust siit riigist naljalt ei leia. Valitseb väiklus ja rumalus, valitsevad erakonnad pingestavad ühiskonda pidevate vastandumisimpulssidega.

Meid on siin riigis liiga vähe, et vaesed sõimaksid rikkaid või eestlased manaksid venelasi. Reaalses elus aitab nii mõnigi rikas ilma avalikkuses kära tegemata vaesemaid ja paljud eestlased teavad, et luurele tasub minna just vene rahvusest sõbraga. Eesti riigi jaoks peab olema oluline iga siin elav inimene, rahvusest või pangakonto suurusest olenemata.

Ansipil aeg astuma hakata

Anno 2012 kevad on osutunud Reformierakonna tõehetkeks. Toompealt leviv matslik ülbus on lõpuks ometi isegi puukoorest tuimema eestlase tigedaks ajanud. Esialgu vihastatakse virtuaalselt. Mässamine ei kuulu meie loomuse hulka, sest lihtsam on küür selga tõmmata ja loota, et äkki läheb lihtsalt niisama paremaks. Samas on Eestis piisavalt palju põlenud mõisate varemeid, mis meenutavad minevikus toimunud plahvatust.

Kurblooliseks teeb kogu asja muidugi tõsiasi, et nüüd tuleb meil üles tõusta eestlaste vastu. Isehakanud orjapidajate vastu, kelle me oma häältega Olümposele oleme tõstnud ja kes on osutunud väiklasteks närukaeladeks.

Seltskond, kes kevadel taanlaste kunagises kantsis kohad sisse võttis, on suled puhevile ajanud ja peab ennast eliidiks. Kes ja miks nad sinna valis, see on isehakanud eliidil juba meelest läinud. Eilsetest orjadest on täna saanud orjapidajad.

Alguses kaaperdatakse töötajate ja tööandjate poolt töötukassasse pandud raha. Kes ütleb, et järgmisena ei natsionaliseerita näiteks meie teist pensionisammast? Totakate seaduseelnõude treimine on sellele seltskonnale sama sundimatu tegevus nagu vorsti viilutamine Selveri letis. Oodata võib kõike!

Täpselt nii nagu Fjodor Berman käitub BLRT vähemusaktsionäridega, lüpsab Reformierakond Eesti vabariigi enamusaktsiate omanikku ehk rahvast.

Rahvale jagada ei ole justkui midagi. Kriis, häda ja raha pole. Kuid omadele jagatakse midagi kogu aeg. Vahet pole, on see siis DASA, gaasitoru, mõni magus amps põlevkivist või Tallinna sadam.

Ega seda rahvast ju tea! Äkki sunnib «maailma parimat koalitsiooni» ühel hetkel lahkuma ja siis peab ometi mingi sissetulek olema! Seda enam, et laenuvabadust propageerivatel koalitsioonipoliitikutel on eraisikutena priske laenukoormus kukil. Siiani on nende laene teenindanud maksumaksja, kes neile palka, lisatasusid ja hüvitisi maksab. Poliitässade läbilöögivõime eraettevõtluses on üsna kaheldav. Jutlustavad nad ju valdavalt seda, milleks nad reaalselt ise võimelised pole.

Mind teeb murelikuks asjaolu, et kui koalitsiooni ähvardab häving, siis hakkab Reformierakonna ajutrust taas kord ketrama vana head kauamängivat «Savisaar ja venelased».

Eesti on kodumaa ka venelastele

See tähendab, et oma probleemidelt tähelepanu eemale juhtimiseks keskendutakse vananeva linnajuhi mustamisele ja üritatakse taas kord tekitada pingeid venelaste ning eestlaste vahel. See on absoluutselt lubamatu!

Kuid lubamatu oli ka pronksiöö kunstlik forsseerimine Reformierakonna poolt. Reformierakond läks konfliktile täiesti teadlikult ja see, et pool Tallinna segi peksti, oli lihtsalt Reformierakonna valimiskampaania üks osa.

Kes on lugenud ettekandeid ja sündmustele eelnenud analüüse, saab aru, millest ma räägin. Vladimir Putini ja Andrus Ansipi vahel võib üldse palju paralleele tõmmata, kuid isegi võimule saamise nimel tehtud sigadused on neil ühesugused. Pronksmeest oleks saanud Kesklinna kalmistule liigutada ka ilma pogrommideta.

Savisaar sunniti vaikima, Isamaaliidult löödi üle hääled ja endale tagati valimisvõit. Külm, kalkuleeritud ja 100% tulemust toonud poliitmanööver, mis lõi Eesti ühiskonda aastateks sügava lõhe.

Täna, kui ametiühingud toovad tänavatele tuhandeid inimesi ja suur osa neist on venekeelsed – sest vene inimesed lihtsalt on rohkem organiseeritud ja ametiühingutega seotud –, on juba märgata tendentsi, et hakatakse meeleavaldajaid halvustama lähtuvalt nende rahvusest.

See on labane, alatu poliitmäng ja selle peab otsustavalt hukka mõistma!

Me kõik elame Eestis ja minu naabrile, kelle nimi on Igor, läheb Eestis toimuv täpselt sama palju korda kui mu teisele naabrile, kelle nimi on Eda. Nende mõlema lapsed töötavad Soomes, sest tänu ansiplusele Eestis töökohti juurde ei looda. Nende mõlema vanemad peavad toime tulema pisku pensioniga ja nende häält ihaldavad nii neile näkku sülitav Ansip kui ka neid toetav ja neist aru saav Jüri Ratas.

Minu vanaisad võitlesid teine teisel pool rindejoont. Sinna sõtta nad ka jäid. Kuid praegu ei ole sõda ja rahu ajal ei tohi keegi, eriti veel valitsevad erakonnad, vastandada ei eestlasi ega venelasi, ei vaeseid ega rikkaid. Iga inimene Eestis on väärtus omaette.

Jaga artiklit

1 kommentaar

J
Ja ometi  /   20:13, 18. apr 2014
seda tehakse julmal ja lubamatul moel. Kolme eesti telekanalit ma ammu ei vaata enam - iga sõna ja liigutus on propaganda nii lihtsal moel et pole midagi vaja üldse mõelda. Vaenu õhutatakse nii naaberriigiga, nüüd kistakse juba Soome arvamused ka sisse, Masseeritakse oma inimesi olema üksteisele vaenlased.Ainuke eestikeelne telekanal on Tallinna TV, mida hindan alati. Leht on mul Pealinna, elan Valgamaal, jälgin väga tähelepanelikult elu eestis. Kuid mul on vastik kuulata kui Kross ütleb et "eesti rahva nimel".Tema eesotsas IRL-iga riiki hävitavadki. Ja EMOR võiks oma nii rumalad numbrid jätta rahvale näitamata, ja ennast alandamata. Ei pea nii väga arusaaja olema et selle protsendiga aru saada et keskerakond nii langes. Nüüd ütlen nii EMORILE kui Krossile - kõige kindlamad valijad on keskerakonnal. Mis te nii ullimoodi valetate. Valgas sai keskerakond 40% häältest. Aga see võeti valega ja vägisi omale. Kas keegi arvab nüüd et keskerakonna valijad pärast Savisaare õigeid ütlemisi jooksis kohe IRL-i valima, kes toob rahvale vaenu ja häda kaela, või jooksevad reffi valima kes tühjendab rahva taskuid, või sotse.Keskerakonna valija ei ole jooksik ega lase ennast ära osta. Valgas aga teame ikka et võitis keskerakond - me ei saa vargust valimisteks pidada. Nii et EMOR - ära topi oma vale andmeid üles.Ja ärge rõõmustage Krossid ja IRL, ja praegune ajutine valitsus - välk võib tulla selgest taevast.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis