2
fotot
Kopenhageni EPT võitja Mickey Petersen. (Neil Stoddart (PokerStars))

Belgia pokkeriveteran Pierre Neuville'ist sai nädalavahetusel PokerStars.com Euroopa Pokkeriturnee (EPT) Kopenhageni etapil neljas mees, kes on kahel puhul saanud EPT põhiturniiril teise koha ehk esimesena võidust ilma jäänud.

69aastane Neuville kaotas kuus (!) tundi kestnud lõpuduellis endast 47aastat nooremale taanlasele Mickey Petersenile, kellele kuulus 340 000 euro suurune esikohaauhind. Neuville pidi leppima 215 000 euroga.

Neuville'i eelmine teine koht pärineb EPT kuuenda hooaja Vilamoura osavõistluselt. Kopenhagenis liitus ta nukravõitu klubiga, kuhu varem kuuluvad ungarlane Denes Kalo, rootslane Martin Jacobson ja sakslane Max Heinzelmann.

Neuville alustas pokkerimänguga enam kui 50 aastat tagasi, kuid tegi selles peagi 25aastase pausi, et keskenduda ärikarjäärile. Pensionile jäädes naases ta pokkerilaudade äärde ning saavutas alustuseks 2008. aasta PokerStars Caribbean Adventure turniiril 18. koha. Häid tulemusi saavutab belglane järjepidevalt.

Lõpuduellis Neuville'i alistanud 22aastane Petersen on seni tuntud kui netipokkeriguru, kes võidu järel vastasele au andis. "Võitlus Pierre'iga oli pikk ja keeruline. Ta oli tõeliselt kõva vastane." Samas ei unustanud Petersen oma võidu üle rõõmustamast: "Mitte ainult pole see minu esimene suurtulemus live-turniiridel, vaid see sündis ka kodumaal mängides!"

EPT Kopenhageni põhiturniiril osales 299 mängijat 35 riigist. Tegu oli ootamatult tagasihoidliku osalejatearvuga. EPT hooaeg jätkub Madridis, kus mängitakse 12.-17. märtsini.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis