Harju maakohtu ees seisid mullu suvel üht eakat Norra turisti peksnud ja röövinud noorukid.

Süüdistuse kohaselt märkasid Siim, Mario ja Reigo mullu 26. juuni öösel Tallinna vanalinnas Vaimu tänaval 59aastast Norra kodanikku. Vanahärra käes oli hinnaline statiiviga fotoaparaat ning napsitanud alaealised otsustasid selle temalt ära võtta, vahendab "Reporter".

Mario lõi kükitavat meest jooksu pealt jalaga näkku. Vanahärra kukkus löögi tagajärjel selili ja lõi pea vastu munakivisillutist. Ta sai eluohtliku tervisekahjustuse ning Eesti arstid talle suurt elulootust ei andnud. Praeguseks on mees siiski paranenud.

Pärast lööki haaras Mario fotoaparaadi ja jooksis koos Siimu ning Reigoga minema. Siim ja Reigo otsustasid aga kannatanu juurde tagasi minna, et võta ära ka ülejäänud vara. Siim tõmbas vigastatud vanahärra uuesti tänavale maha. Saagiks said poisid rahakoti pangakaardi ja sularahaga, mobiili ning prillid.

Politsei tabas noorukid mullu 29. juunil. Mario käest leiti fotoaparaat, Siimu käest mobiil ja prillid. Raha jagasid noormehed omavahel ära.

Põhja ringkonnaprokurör nõuab Mariole kui kuriteo algatajale ja raske kehavigastuse tekitajale karistuseks viis aastat vangistust. Siimule, keda süüdistatakse muu hulgas ka selles, et ta mullu mais koos kaaslasega peksis Tallinnas Pikal tänaval üht meest, neli aastat ja kuus kuud vangistust. Reigole nõutakse kolm aastat vangistust kolmeaastase katseajaga.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis