3
fotot
Lucy Lawless avaldas meelt nafta puurimise vastu Põhja-Jäämeres. (AP/SCANPIX)

"Sõjaprintsess Xena" ja "Spartacuse" täht Lucy Lawless vahistati koos viie Greenpeace'i aktivistiga.

Uus-Meremaa näitlejanna oli veetnud keskkonnaaktivistide ridades meelt avaldades neli päeva Uus-Meremaa sadamas seisva naftapuurlaeva tornis. Rühmitus protestis nafta puurimise vastu Põhja-Jäämeres ning üritas takistada naftafirma Shell tšarterlaeva teele asumast, vahendab Huffington Post Associated Pressi uudist.

Reedel torni roninud seitsmeliikmelise salga üks liige lahkus tornist laupäeval ning sai esialgu süüdistuse ebaseaduslikus laeva pardale minekus. 

Täna arreteeris politsei nii 43aastase Lawlessi kui ka tema viis kaaslast. Võimuesindajad toimetasid grupeeringu 53meetrise puurtorni otsast alla. Nüüdseks on kõik seitse protestijat saanud tõsisema süüdistuse - sedapuhku juba sissemurdmises. Neljapäeval peavad nad kohtu ette astuma.

Lawless ütles reedel Associated Pressile, et tunneb kohustust meelt avaldada nii Põhja-Jäämere naftapuurimise kui ka globaalse soojenemise vastu. "Mul on kolm last. Minu ainus bioloogiline põhjus siin planeedil olla on kanda hoolt, et nende õnn õitseks. Ja räpases, alandatud keskkonnas nad õitseda ei saa."

Nädalavahetusel kirjutas Lawless Twitteris, et torni otsas püsimine oli tugeva tuule tõttu raske. "Eilne öö oli päris jube. Mitte nännipunnide jaoks."

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis