Eesti Energia käive 2011. aastal oli 858 miljonit eurot, millest elektrimüük koduklientidele moodustas 53,7 miljonit eurot ehk 6,3 protsenti.

Möödunud aasta ärikasum oli 168 miljonit eurot, millest elektrimüük kodutarbijatele andis 0,2 miljonit eurot ehk 0,1 protsenti.

7,7 protsendilist käibekasvu toetas enim müük avatud turule ehk müük suurklientidele ja elektribörsile. 12,8 protsendiline kasumikasv tuli peamiselt põlevkiviõli müügist. Üle poole ehk 63 protsenti 168 miljoni eurosest ärikasumist teenis Eesti Energia konkurentsile avatud turgudelt. Seda oli 40 protsendi võrra enam kui aasta varem.

Eesti Energia juhatuse esimehe Sandor Liive sõnul lõppes koos möödunud aastaga ka Eesti Energia monopoolsuse ajastu, sest esmakordselt tuli üle poole ettevõtte käibest konkurentsile avatud turgudelt.

"Vabadus valida elektrimüüjat puudub veel ainult kodumaistel jaeturu elektriklientidel, kuid vastavalt seadusele laheneb ka see olukord juba kümne kuu pärast," ütles ta. Samas töötab Eesti Energia Liive kinnitusel juba täna nii, et raha tuleb ettevõttesse suurest ärist ning kasu saaks sellest kõige rohkem eestimaalane läbi parema teenuse ja parema varustuskindluse.

"Lõppude lõpuks saab iga eestlane kui ettevõtte tegelik omanik osa Eesti Energia edust. Eesti Energia ei ole minu või mõne poliitiku ettevõte, Eesti Energia on iga eestimaalase oma, seda ei maksa unustada," rõhutas Liive.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis