Võlgnikud peatselt enam tasuta nõu küsida ei saa. (Tairo Lutter)

MTÜ Võlanõustajad avas eelmise aasta novembrist tasuta võlanõustamise infotelefoni, kuid on sunnitud selle alates 1. märtsist sulgema.

MTÜ Võlanõustajad eestvedajad Ülle Schmidt ja Terje Lääts avasid heategevuslikus korras nõuandetelefoni, kuna kümned tuhanded Eesti inimesed on hädas võlgadega ja ei tea, mida ette võtta probleemide ilmnemisel.

Rahastusest jäädi ilma, kuna sotsiaalministeeriumi ametnikud ei soovinud toetada infotelefoni jätkamiseks esitatud projekti, teatab MTÜ. "Üle kolme kuu toimunud telefoninõustamisest said abi inimesed igalt poolt Eestist, aga lõputult sellist tööd tasuta teha ei jaksa," ütles Schmidt.

Võlanõustajad toonitavad, et siiski oleks infotelefon hädavajalik. Näiteks äsja teatas maksuamet 92 900 Eesti inimese kohustustest täitemenetlustes, pankade andmetel on üle kümne tuhande inimese seotud õppelaenuvõlgadega ja tuhanded jäänud ilma oma kodudest.

"Loodan, et sotsiaalministeerium organiseerib kiiresti ise uue võlanõustamise infotelefoni avamise. Senine helistajate rohkus näitab ilmekalt vajadust nõuandetelefoni järele, kust võlgadega hättajäänud saaksid abi küsida. Teenus oleks tarvilik seda enam, et paljudes maakondades lõppes tasuta võlanõustamine," lisas Schmidt.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis