6
fotot
Pressikonverents riigiprokuratuuris 22. veebruaril 2012, millel teatati kaitsepolitsei juhtivtöötaja kahtlustamises riigireetmises. Vasakult: juhtiv riigiprokurör Heili Sepp, riigi peaprokurör Norman Aas ja kaitsepolitseiameti peadirektor Raivo Aeg. (Tairo Lutter)

Kaitsepolitseiameti ja riigiprokuratuuri teatel esitati sisejulgeoleku töötajale täna kahtlustus riigireetmises.

Riigiprokuratuuris toimunud pressikonverentsil, mille andsid riigi peaprokurör Norman Aas, kaitsepolitseiameti peadirektor Raivo Aeg ja juhtiv riigiprokurör Heili Sepp, teavitati avalikkust, et Riigiprokuratuur esitas täna kahtlustuse riigireetmises kaitsepolitsei töötajale Aleksei Dressenile. Kahtlustuse sisu seisneb info andmises Vene Föderatsiooni FSBle raha eest.

Täna hommikul pidas kaitsepolitsei Tallinna lennujaamas kinni 1968. aastal sündinud Aleksei Dresseni ja tema abikaasa Viktoria. Dressen oli tulnud saatma abikaasat Tallinna-Moskva lennukile. Dresseni abikaasalt saadi asitõendiks andmekandja koos infoga, mille ta pidi Venemaale toimetama. Kinnivõtmiseks valiti nimelt selline aeg, et oleks tuvastatav selge tahtlus lahkuda infoga Eesti territooriumilt ja minna Vene Föderatsiooni.

Kaitsepolitsei peadirektori Raivo Aegi sõnul alustas Aleksei Dressen kapos tööd 1993. aastal, Eesti NSV ajal töötas ta miilitsana. Varem on ta töötanud kapo struktuuriüksuste juhi ametikohtadel.

Aegi sõnul paigutati Dressen 2007. aastast madalamatele töökohtadele. Tänase seisuga on ta spetsialisti ametikohal.

Dressen tegeles viimasel ajal valdavalt igasugu äärmusliikumiste temaatikaga. Info, mida ta edastas, on tema töövaldkonnaga seotud. Teabe edastamiseks kasutas Dressen kullerina oma abikaasat.

Dresseni luuretegevust motiveeris materiaalne kasu. Aeg ütles, et osaliselt on teada ning ka tõendid olemas selle kohta, et teda rahaliselt motiveeriti.

Karistus riigireetmise eest on 3-15 aastat. 2009. aastal mõisteti riigireetmise eest süüdi Herman Simm, kes kannab vanglas 12,5 aasta pikkust karistust.

1999. aastal, Mart Laari valitsuse ajal, määrati tollane Kaitsepolitseiameti politseidirektor Aleksei Dressen Strateegilise kauba sisse- ja väljaveo ning transiidi kontrolli komisjoni liikmeks. Komisjoni, mida juhtis tollane välisminister Toomas Hendrik Ilves, kuulus siis Kaitseministeeriumi riigisaladuse tagamise talituse juhatajana töötanud Herman Simm. Dressen oli selles komisjonis 2001. aastani.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis