UUS Heerold: Näitleja Andres Mähar suhtub uude väljakutsesse rahulikult. Foto: MARGUS ANSU (Postimees)
Juhan Haravee 22. veebruar 2012 07:00
"Ettekujutus mul asjast muidugi on, sest eks Eesti vabariiki on juba õige mitu aastat olnud," lükkab tulevane heerold, Vanemuise näitleja Andres Mähar ümber kahtluse, nagu kavatseks ta tundmatus kohas vette hüpata.

Vanemuise näitleja Andres Mähari (34) loomingulisi kordaminekuid annab üles lugeda. Laiemale avalikkusele on ta viimasel ajal mällu jäänud kui ehitusmees Anti telesarjast "Kalevipojad", kel õnnestus peret pidada nii siin- kui ka sealpool Soome lahte. Näitlejanagi on Mäharil tulnud end jagada kahe teatri vahel: kutselise näitleja karjäär sai alguse Vanemuisest ja jätkub seal praeguse ajani; vahepeale aga jääb viis aastat NO99-s.

Mähar teab, et heeroldilt oodatakse külaliste selge ja kõlava häälega väljahüüdmist ning erilisi improvisatsioonivõimalusi teadustaja kitsas ampluaa talle kui näitlejale kahjuks ei paku. Kohaletulnute nimede korrektne hääldus tuleb kindlasti eelnevalt selgeks teha, on Mähar veendunud. Kutsutud kätlejate hulgas pole ju ainult presidendi koduvalla aukandjad. Heeroldil endal kodus televiisorit ei ole ja seetõttu ei tea ta päris täpselt, kuidas tema järjekordne osatäitmine uudistajate ette jõuab.

"Ettekujutus mul asjast muidugi on. Sest eks Eesti vabariiki on juba õige mitu aastat olnud," lükkab tulevane heerold ümber kahtluse, nagu kavatseks ta tundmatus kohas vette hüpata. "Kui kaua mul tuleb seal püsti seista ja külaliste nimesid hüüda, seda ei oska ma öelda. Mingid üldised piirid on küll paika pandud," visandab Andrus Kivirähki Lotte lugude lavastuses kass Uunot kehastanud Mähar oma lähitulevikku riiklikul kombetalitusel.

Nimedehüüdmiseks ja kätlemiseks läheb reedel kell 19 Tartus Vanemuises, kuhu on külalisi kutsutud 800 ringis.