AUSTATUD ŽÜRII: Kas lauluvõistluse «Eesti laul 2012» žüriiliikmete eelistused võisid muuta rahva meelt ja panna hääletama nende poolt, kes žürii lemmikute hulka ei kuulunud? (Arno Saar)

Laupäeval toimunud muusikavõistluse "Eesti laul 2012" esimene eelvoor sai avapaugu. Küsimusi tekitab aga see, miks avaldati tuntud žüriiliikmete tulemused veel enne, kui rahvahääletus veel lõppenud ei olnud?

Kas see võis mõjutada rahvahääletuse tulemust? "Rahvahääletus kestis saates kokku 15 minutit. Peale žüriiliikmete eelistuste välja ütlemist oli suurem osa sellest juba kulunud," leiab konkursi infojuht Uko Urb ja usub, et selline konkursikord ei tohiks muuta inimeste arvamust ega eelistusi oma lemmikute suhtes.

"Muusikaeelistus on väga subjektiivne teema ja usun, et valikuid tehti ikka eelkõige enda maitsest lähtuvalt. Kui inimene juba hääletama hakkab, siis miks ta peaks seda tegema kellegi teise arvamusest lähtuvalt?" küsib Urb retooriliselt. Milline oleks lahendus, et tuntud muusikainimeste arvamus enne lõpliku tulemuste avalikustamist rahva hääletamistulemust ei muudaks? "Lahendus oleks tõsta need erinevatele aegadele, kuid seni pole me seda vajalikuks pidanud," leiab Urb.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis