Nõmme Kalju on üks Nõmme olulisemaid spordisümboleid. Klubi tegutseb 1923. aastast. Eelmisel hooajal jõuti Eesti meistrivõistlustel hõbemedalini. Vutti taob seal sadu väikesi jalgpallilootusi.

Spordisõbrana olen alati hinnanud klubisid, kel on piirkondlik identiteet ja tulihingelised fännid. Jalgpallis on mitme aasta töö viljana jõutud tulemuseni – nõmmekatel on oma esindusmeeskond. Kodumängudel on Hiiu staadionil keskmiselt tuhat pealtvaatajat.

Elus on alati vaja teha valikuid. Aga kui mingis valdkonnas loeb võit, siis just spordis. Kalju selle aasta eesmärk on võita Nõmmele Eesti meistritiitel. Eelmise aasta hõbedameeskonnal ei kõlbakski madalamat eesmärki seada. Ja nüüd on tõsine oht, et aastatepikkune töö visatakse kergekäeliselt lihtsalt prügikasti. Kuldmedali eest hakkab mängima hoopis Haapsalu või Kadrioru Kalju? Kas tõesti peab Nõmme Kalju jalgpallimeeskond meie linnaosast lahkuma? Milles põhjus?

Eesti Jalgpalliliit on väljastanud Hiiu staadionile meistriliiga ajutise litsentsi, mis tähendab, et kui Hiiu staadioni kunstmurukatet välja ei vahetata, peab Nõmme Kalju tänavu Hiiult ning ühtlasi ka Nõmmelt ära kolima. Karjuvast vajadusest hoolimata jäi Hiiu staadioni mängukõlbmatu katte vahetamise idee linnavolikogus toetuseta ja raha selleks linna 2012. aasta eelarvesse ei leitud.

Usun siiski ja loodan, et terve mõistus võidab. Seetõttu koostasime Tallinna linnavalitsusele pöördumise palvega, et kaaluda kõiki võimalusi abikäe ulatamiseks ja lahendada Hiiu staadioni kunstmurukatte vahetus. Vajadusel tuleks kaaluda võimalust anda Kaljule kodustaadion pikaajalisele rendile koos investeerimise kohustustega. Las Kalju jääb Nõmmele ja president Kadriorgu.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis