1. ANSIP KAHETSES (?)

Seemnete söömise, mullivanni ja fooliumi mütsi sisse panemise soovitusega eelmiseks laupäevaks tuhandeid inimesi tänavale protestima toonud, ehmus Reformierakonna tagatuba ilmselt ka ise ära, millega esireformar hakkama oli saanud. Esmaspäeval järgnenud kahetsusavaldus ei veennud suurt kedagi. Džinn on pudelist välja lastud ja selle peaministri populaarsuse tõusu meie silmad vist enam ei näe.

2. JÄLLE TEHAKSE KÜLMA

Valitsusliit kavatseb jätta jõustamata töölepingu seaduse sätte, mille järgi omal soovil töölt lahkujad saaksid esimestel kuudel 40% viimasest palgast. Järjekordselt taganetakse kord juba kokku lepitust ühepoolselt, sotsiaalpartnerite ja rahva arvamusest mitte hoolides. Nii Ansip kui ka Ligi on taas näidanud soovmõtte küüsis kinniolekut, väites, et meie tööturul, eriti aga töölt lahkumisel on tööandja ja töövõtja "võrdsed partnerid".

3. MIS SAAB ERMist?

Iseenda võttest kukkusime seekord selili. Läbikukkunud ürituse tõttu näidata Eesti Rahva Muuseumi turismiobjektina me ERMi uue maja ehituseks Euroopast raha ei saa. Mida selle rahaga aga peale hakatakse, saame peagi näha. Loodetavasti läheb ikka asja ette, mitte ulmeliste püramiidide ehitamiseks Ida-Virumaale või veesuusakeskuse rajamiseks. Aga ERM, vaeseke, ons temal veel lootust?

4. VAESED LAPSED – KELLE ASI?

63 000 Eesti last elab absoluutses vaesuses või vaesuseriskis. Et selle arvu on välja toonud õiguskantsler ise, polnud põhjust selles kahelda peaminister Ansipilgi. Küll aga kuulsime sel nädalal üht tema kõigi aegade pärlite nimistusse minevat arutelu, kuidas vaestele pole mõtet raha anda, sest nad joovad selle maha. Aga toetagem vaeseid siis kas või toidutalongidega, nagu paljudes teistes Euroopa riikides? Teeme midagigi!

5. KULDNE KALAPIDU VILJANDIS

Au Vladile ja tema tiimile, kes vorminud "Kuldkalast" üldrahvaliku ürituse. Nüüd räägitakse kalapüügist ka muul põhjusel, kui et keegi vaja hõljukiga Peipsil triivivalt jääpangalt ära tuua. Kuid tunnen päris mitut kalameest, kes eelistavad täna "Kuldkalale" lihtsalt kalaleminekut. Aga igaühele oma – kes valib meelelahutusürituse, kes kalapüügi.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis