Kui lemmik tavatseb voodis magada, tasub voodipesu sagedamini vahetada. (Tiina Kõrtsini)

Kes tahab hommikul ärgata virge ja söakana, sel tasub voodi magamiskorda sättimisele aega pühendada.

Küllap on igaüks kogenud, kui kehv võib enesetunne olla, kui oled maganud ebamugaval küljealusel. Et end hästi välja puhata, on aga vaja muudki peale hoolega valitud madratsi.

Voodi vajab õhku

Korralikel inimestel on kombeks voodi ära teha kohe pärast ärkamist – linad sirgu, tekid-padjad oma kohale ja kaunis päevatekk kõige otsa – või siis lapatakse kõik siuh-säuh kokku ja pistetakse voodikasti või panipaika. Tegelikult pole ülim korralikkus hügieeni seisukohalt parim lahendus. Magades inimene ikka rohkem või vähem higistab ja oleks hea, kui voodipesusse kogunenud niiskus saaks haihtuda. Laiskvorst, kel voodi vahel päev otsa tegemata, pole küll korralikkuse etalon, aga tema voodipesu saab hingata.

Linade-püüride vahetus

Kui sageli oleks mõistlik vahetada voodipesu? Mõni teeb seda kord nädalas, teine peab üle nädala vahetamist liialt sagedaseks ja kolmandale näib kord kuus täiesti paras.

Kõik sõltub sellest, kas magatakse alasti või öörõivastes, kas duši all käiakse vahetult enne magamaminekut, kas kodus on lemmikloomi, kellele meeldib sängis mõnuleda, jne., aga ka sellest, kui värskete linade vahel on harjutud magama.

Padjapüüre võiks vahetada igal nädalal, need määrduvad juuksehooldusvahendite ja näiteks näokreemide tõttu kiiremini. Ka siis, kui peres on allergikuid, on vähemalt kord nädals vahetamine kindlasti asjakohane. Tekke-patju ja madratseid oleks hea värskes õhus korrapäraselt kloppida ja tuulutada, samuti tasub koos voodipesu vahetusega madrats ja voodi tolmuimejaga üle tõmmata.

Voodipesu sisekujunduses

Tihtilugu jätavad inimesed ostmata kallima voodipesu, küll aga kulutavad suurema summa päevatekile. Kas poleks mõistlikum siiski vastupidi? See on taas koht, kus vägagi peab paika tõdemus, et kui tahad head ja odavat, siis osta mõlemad – üks hea ja teine odav. Kvaliteetne voodipesu annab sängis mõnusa enesetunde, mis soodustab ka head und, liiati näeb see nii kena välja, et oleks mõttetu seda päevateki alla peita. Paljudes kodudes, kus kasutusel kena voodipesu, tehaksegi viimasel ajal voodit nii, et päevatekiga kaetakse vaid kaks kolmandikku voodi pikkusest, ülejäänule seatakse hulk eri suuruses ja eri värvide-mustritega patju.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis