Raha

Indrek Neivelt: Olemegi Lõuna-Soome! Meie rikkaks saamise juttu ei usu mitte keegi! (67)

Toimetas Karoliina Vasli, 13. veebruar 2012 17:15
"Jääb mõistatuseks, kuidas saame olla viie rikkaima hulgas, kui teeme lihtsamaid töid soomlastele, kes seal ei ole," ütleb Indrek Neivelt. Foto: Teet Malsroos
Pangandusekspert Indrek Neivelt ütleb, et Eesti on muutunud Lõuna-Soomeks ja tundub, et järgmise kümne aastaga see trend ainult kasvab: mõned lihtsamad tööd toovad soomlased Eestisse ja teiste lihtsamate tööde tegemiseks lähevad eestlased Soome.

"Eestis peseme pesu, teeme soenguid ja lõikame salateid," kirjutab Neivelt oma blogis. "Sealpool piiri töötavad eestlased peamiselt ehitajatena, sest objekti ju laevaga üle ei too. Neid eestlasi, kes on läinud tööle Soome juhtivatele kohtadele, on väga vähe."

Samal teemal

Ta meenutab loosungit "viieteistkümne aastaga viie rikkaima hulka!", mille uskumist peaminister veel eelmisel aastal tunnistas. "Tuletagem meelde, et jäänud on alla kümne aasta ja kahjuks ei ole ka soomlased veel viie rikkaima hulgas. Jääb mõistatuseks, kuidas saame olla viie rikkaima hulgas, kui teeme lihtsamaid töid soomlastele, kes seal ei ole."

Ta ütles, et kui tahame rikkaimate hulka saada, peaksime praktiliselt kõigile praegustele välisinvesteeringutele ära ütlema, sest enamasti toovad välisinvestorid siia lihtsama töö ja sellega me viie rikkaima hulka ei saa. "Peaksime toetama investoreid, kes toovad siia peakontori funktsioonid nagu arenduse, turunduse jms ning seejuures pole tähtis, kas need on kohalikud või välisinvesteeringud."

"Meie rikkaks saamise juttu ei usu mitte keegi."

Ta ütleb, et me tegelikult ju ei tee seda ja siit järeldub, et meie rikkaks saamise juttu ei usu mitte keegi. "Kõik on pragmaatilised ja teevad seda, mis võimalik ja mille jaoks on oskused. Loosungid ja reaalsus ei lähe kokku ning kõik on siin reaalsusest aru saanud."

Samal teemal

05.03.2011
Ansip kordab: kui nii jätkame, olemegi rikkaimate hulgas
18.02.2011
Viie rikkaima riigi hulka jõudmine eeldaks tormilist majanduskasvu