Eesti uudised

Peterburi kirikus lõpevad eestikeelsed jumalateenistused (1)

Siim Randla, 13. veebruar 2012 06:59
Foto: Tairo Lutter
Peterburi Jaani kirikus lõppevad märtsis eestikeelsed jumalateenistused, sest rahvuskaaslaste programmi rahastamise lõppedes ei saa vaimulikke Eestist Venemaale lähetada.

Varem toetas programm Peterburi Jaani koguduses eestikeelseid jumalateenistusi ja kiriklikke talitusi kaks korda kuus. Jaanuaris peetud teenistusel teatas Eestist saabunud pastor Enn Salveste kogudusele, et alates märtsist ei saa EELK/l enam lähetada Peterburi oma vaimulikke, sest programmi raames on lõpetatud selle tegevusala rahastamine.

Nüüd on Peterburi Jaani kogudus pöördunud kultuuriminister Rein Langi poole palvega leida eestikeelseid jumalateenistusi korraldavate vaimulike viisa-, sõidu- ja lähetuskulude katmiseks rahvuskaaslaste programmist raha. Kogudus rõhutab, et Jaani kirik on ainus koht Peterburis ja Leningradi oblastis, kus jumalasõna saab kuulata eesti keeles. "Mainimist väärt on ka see tõsiasi, et nüüd, kui Jaani kogudusel on renoveeritud kirik, lõpetatakse koguduse teenimine kodueesti vaimulike poolt!" seisab pöördumises.

Samal teemal

23.03.2017
Peaminister põhjendab Peterburi-sõitu: need sündmused on toonud meid täna siiani, et Eesti riik on iseseisev

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee