Tarbija

Alkotootjate liidu juht: salaalkoholi turg ei huvita riiki üldse (32)

Toimetas Kaspar Käänik, 12. veebruar 2012, 09:52
Janek KalviFoto: Tairo Lutter
Alkoholitootjate liidu juhi Janek Kalvi sõnul on kummastav, et riik ei soovi maksukogumise hoos võidelda alkoholi salaturuga, vaid eelistab kergitada aktsiisi.

"Asjaolu, et iga neljas ära joodud pudel on konjunktuuriinstituudi ja seeläbi ka järelevalveorganite teadmisel salaviin, ei paista maksukogujaid kuigivõrd häirivat – alkoholiaktsiisi tõstes on ju saanud legaalselt müügilt salaturu arvelt saamata jääva tagasi kasseerida," kommenteeris Kalvi veebruarist jõustunud viieprotsendilist aktsiisitõusu ERR-i uudisteportaalile.

Alkoholisektori viimasele kümnendile pilku heites tõdeb ta, et valitsejad on oma maksupoliitika nii planeerinud, et mis ka ei juhtuks, saab riik alati ja vääramatult alkoholi aktsiisist rohkem raha kui varasemal aastal – eelmisel aastal oli see ligikaudu 170 miljonit eurot.

Summad, mida riik on jätnud kulutamata salaturu ohjamisele, on Kalvi sõnul tegelikult kinni makstud tootjate ja kaupmeeste saamata jääva tuluga ning legaalse alkoholi tarbijad tunnevad seda hindade näol.

"Võrreldes Eesti elatustasemega on siinne alkoholi aktsiis suurem ja alkoholi hinda kallimaks tegevam kui 24 teises ELi riigis," märkis Kalvi.

Samal teemal

22. september 2011, 14:03
Alkoholitootjad: aktsiisitõus sunnib tootmist peatama ja suurendab salaviina levikut
29. august 2011, 20:34
MASU LÄBI: alkoholi müük näitab kasvunumbreid
16. detsember 2010, 12:13
Alkoholitootjad: salaalkoholi piiramatu levik lisab maksuaugule sügavust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee