Eesti uudised

ACTA VASTU | Segane, mille eest karistatakse  (1)

ÕL, 10. veebruar 2012, 07:04
Jurist Turk selgitab, et originaalkeeles kasutatakse ACTAs piraatlusest ja kaubamärgi tahtlikust võltsimisest rääkides mõiste "kommertseesmärgil" asemel hoopis mõistet "kaubanduslikus ulatuses".

See mõiste pole selge. "Me ei tea, mida läbirääkijad mõtlesid "kaubandusliku ulatuse" all. Tuleks teha õiguslik hinnang mõistetele," ütleb Turk, kelle sõnul ei eelda termin "kaubanduslik ulatus" mingit eesmärki midagi rahaks teha, vaid räägib kogusest. "Probleem on see, et me ei tea, mitu tükki on kaubanduslik ulatus."

Delfile seletas Turk, et võib tekkida näiteks küsimus, kas isiklikust e-raamatukogust koopia tegemine e-lugeri jaoks liigitatakse kaubanduslikus ulatuses kaudse kasu eesmärgil tehtud teoks.

Eestis raske legaalset sisu tarbida

Eesti Autorite Ühingu tegevdirektor Kalev Rattus tunnistab, et Eestis väheneks piraatlus, kui välisautorite looming oleks seaduslikult kättesaadavam. Praegu pakub meil tasu eest muusikat portaal muusika24, mille valik on kesine. Teine võimalus on osta CD-plaate, mille aeg on otsa saamas. Rattus loodab, et portaalid, mis legaalselt muusika soetamist võimaldavad, tulevad kord ka Eesti turule. "Meie turg on 1,3 miljonit. Neil on palju suuremad asjad kui Eesti. Kutsume kõiki. Asi on meie turu väiksuses," ütleb Rattus, kuid loodab, et asi siiski tulevikus paraneb.

1 KOMMENTAAR

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee