Eesti uudised

ACTA POOLT | Kaitseb autoreid (1)

ÕL, 10. veebruar 2012, 07:04
ACTA põhiline poolt-argument on seni olnud see, et leping võimaldab kaitsta autoreid.

Välisministeerium kirjutab oma kodulehel, et lepinguga liitumine on kasulik, sest ehkki autoriõigused on Eestis juba kaitstud, aitab see samal tasemel kaitsta Eesti autorite huve teistes riikides.

ACTA näeb ette, et kriminaalkorras karistatavad on õigusrikkumised, mille puhul kaubamärki võltsitakse või autoriõigusi rikutakse kommertseesmärgil.

Välisministeerium lisab, et leping ei too kaasa inimeste jälgimist ega karistamist võltstoodangu kasutamise pärast – karistatakse hoopis võltsimist või võltsitud kaupadega seotud äritegevust. Samuti väidab ministeerium, et Eesti seadused on kohati karmimadki kui lepingu sätted.

Kaitseb innovatsiooni

Välisministeeriumi väitel kaitseb ACTA innovatsiooni ja teaduspõhiste ettevõtete teket, sest tekitab ettevõtjas kindlustunde, et tema loodu järgi tehtud võltstoodet pole võimalik niisama kergesti müüa.

Samas märgib Linnar Viik, et asi pole ka nii üheselt mõistetav.

"Meie eelistame kiiret ja avatud innovatsiooni. ACTA toetab pigem aeglast ja suletud innovatsioonisüsteemi. Toetab seda läbi selle, et annab pikaajalised õigused intellektuaalomandi kaitsele pühendunud ettevõtetele," ütleb aga Viik.

Samal teemal

10. veebruar 2012, 07:04
Eksperdid: ACTA suurim oht on, et ACTA ohud pole teada!

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee