Eesti uudised

Reformierakondlasest poliitik kasutas oma blogis netist tõmmatud pilti (32)

Toimetas Sander Silm, 9. veebruar 2012, 14:14
 Mika Tuupola Facebooki sein
Peaminister Andrus Ansip põhjendas toetust ACTA-le väitega, et internetist varastamine on kurjast, mistõttu on ACTA igati tänuväärt lepe. Samas kasutas reformierakondlasest Riigikogu liige Arto Aas ühe oma blogikande juures pilti animasarjast "Simpsonid", mis oli ilmselgelt netist varastatud. 

30. jaanuaril ilmus Arto Aasa blogis sissekanne "Ebaõnnestumise päeva tuleks tähistada ka Eestis", mida ilmestas pilt animasarjast "Simpsonid".

Kolmapäeval, mil Andrus Ansip kaitses Riigikogu infotunnis kirglikult ACTAT-t, tõrvates netist varastajaid, hakkas Arto Aasa sissekanne levima ka sotsiaalmeedias.

Samal teemal

Siim Teller tahtiski seejärel ACTA diskusiooni valguses poliitikult teada, kas Aas kasutab blogipostituses olevat "Simpsonite" multikast pärit pilti FOX Networki loal.

Arto Aas vastas eitavalt ja põhjendas pildi kasutamist oma kommetaarides sellega, et ta ei kasutanud seda pilti ärilistel eesmärkidel.

"Tuleb tunnistada, et kuigi mul polnud selle pildi kasutamisel ärilisi huvisid, siis ilma Fox Broadcasting Company loata pole seda siiski korrektne kasutada. Ma ei müü blogis reklaami ega teeni klikkidelt, aga googeldades leitud fotode kasutamisel tuleb arvestada autorite võimalike huvisid. ACTA pole antud juhul isegi teema, sest ka hetkel kehtivad autorikaitseseadused reguleerivad selliseid küsimusi," kirjutas Aas vastuseks.

Siim Telleri arvates on aga poliitiku äri populaarsus, mistõttu avaldatud materjal oli üsnagi "äriline".

Praeguseks on Arto Aas sissekande juurest Simpsonite pildi eemaldanud.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee