Tarbija

Küttepuud on aastaga oluliselt kallinenud (18)

Toimetas Sander Silm, 8. veebruar 2012, 10:16
Foto: Aldo Luud
Küttepuude hind viimase kuuga oluliselt ei muutunud, kuid võrreldes eelmise aastaga on küte elanikele oluliselt kallim.

Konjunktuurinstituudi hinnauuringute andmetel konteinerites müüdava küttepuidu ja võrgus kaminapuude hinnad kuu võrdluses eriti ei muutunud.

Soodusmüükide tulemusel olid jaanuaris lahtised 30-50 cm pikkused küttepuud keskmiselt 2-5 protsenti odavamad kui eelmisel kuul ja 3-meetrise saagimata küttepuu hind oli jaanuaris keskmiselt 1 protsent odavam kui detsembris.

Võrreldes eelmise aasta jaanuari hindadega oli hinnatõus aga 11 protsenti.

Aastavõrdluses on nii toored kui kuivad küttepuud oluliselt kallinenud.

Kuivade lahtiste lepahalgude hind (keskmiselt 49 €/m3) oli aastaga kerkinud 9 protsenti, samal ajal konteineris müüdavate kuivade lepahalgude hind (62-63 €/m3) eriti ei muutunud. Kuivad kasehalud konteineris kallinesid aastaga 20 protsenti .

Kuiva, võrgus müüdava lepa-kaminapuu hind oli tõusnud aastaga keskmiselt 6% (jaanuaris 70 €/m3), kase-kaminapuu hind (ca 80 €/m3) aastavõrdluses ei tõusnud. Lepa-kaminapuu 40-liitrise võrgu hind kõikus 2,2 eurost 3,5 euroni, kasel peamiselt 3-3,5 € vahemikus.

Puitbriketi ja puidugraanulite hind (168 €/t ja 187 €/t) oli võrreldes jaanuariga 2011 tõusnud 2 protsenti. Turbabriketi hinnatase langes aastaga 9 protsenti, sest Tootsis lõpetati turbabriketi tootmine ja müügiloleva Sangla turbabriketi hinnatase on odavam.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee