Eesti uudised

Kõik Tartusse ja Tallinnasse ACTA vastu protestima! (33)

Sander Silm, 6. veebruar 2012 10:33
Laupäeval, 11. veebruaril leiavad üle Euroopa aset meeleavaldused, millega nõutakse, et Euroopa Parlament lükkaks tagasi ACTA lepingu. Meeleavaldused leiavad aset ka Tartus ja Tallinnas.

Kuigi paljud riigid on leppega juba liitunud, on meeleavaldusele kutsujate sõnul Euroopa Parlamendil võimalus teha ajalugu ning lükata lepe tagasi.

Samal teemal

Praeguse seisuga leiavadki meeleavaldused aset kümnetes linnades üle Euroopa ning Tartus leiab meeleavaldus aset kell 13 Raekoja platsil ning Tallinnas kell 13 Islandi väljakul.

Kriitikute sõnul on ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) on arenenud riikides rahva eest salaja välja töötatud leping, mis annab internetiteenuse pakkujale kohustuse jälgida kõiki tegemisi internetis ja karistada igasuguste autoriõiguste rikkumiste eest kopsaka rahatrahvi või vangistusega ilma kohtuta; keelab odavamad, kuid sama efektiga järele tehtud ravimid ja patenteerib ära taimede ja teravilja seemned, mida ei tohi siis enam kõik oma põldudel kasvatada.

Eelmise aasta oktoobris allkirjastasid lepingu USA, Austraalia, Kanada, Jaapan, Maroko, Uus-Meremaa, Singapur ja Lõuna-Korea. 26. jaanuaril allkirjastasid lepingu veel 22 Euroopa riiki. Lepingut saab veel aga peatada, sest selle vastuvõtmiseks peab hääletama ka Euroopa Parlament, nende arutelu leiab praeguse seisuga aset juunis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee