Eesti uudised

Kundas lõhuti jõe jääd: uputusohtu enam pole (6)

Juhan Haravee, 6. veebruar 2012 07:01
Rasketehnika mängus: Jõgi pannakse jälle õiges suunas voolama. Foto: Andres Putting (Delfi)
Kundas oli pakane reede õhtuks kinni jäätanud jõe alamjooksu ja vesi ähvardas uputada lähedalasuvaid maju. Nädalavahetusel kõrvaldati uputusoht lõhkamisega.

Kunda jõe alamjooks jäätub külmal talvel peaaegu põhjani kinni, kiire vool toob aga vett üha juurde ja jõgi hakkab üle ajama. Lähedal asuvad krundid jäävad vee alla.

"Majadele ohtu ei ole."

Eile pärastlõunal kinnitas Kunda linnapea Riina Sooäär, et päästetööd kulgevad hästi ja kõik on lõpuks kontrolli all. "Jõevesi on suunatud majadest kaugemale ja see vool, mis majade poole läks, sai eile takistuse ning ööga on vesi kinni külmunud, majadele ohtu ei ole. Üks maja, mis on teisel pool jõge, oli kõige pikemalt ohus, aga sealt kõrvaldatakse jääd lõhkamistöödega ning veetase saadakse madalamaks."

Ametis oli kokku kümmekond inimest pioneeripataljonist, päästeametist, politseist ja kiirabist.

"Emotsioonid olid üles krutitud just reede õhtul, kui ilmnesid esimesed märgid lähenevast ohust," tunnistas linnapea. "Õhtupimedus tuli aga peale ja siis me ei saanud kohe midagi teha. Laupäeva hommikul läks töö hooga lahti ja päris kiiresti õnnestus vahetu oht kõrvaldada."

Ent mis saab siis, kui külmad ilmad ei taandu või mõne aja pärast tagasi tulevad?

"Kui nüüd väga suur külm tuleb, siis tuleb meil silmad lahti hoida ja veel varem tegutsema hakata," ütles Sooäär. "Loodame siiski, et külm annab järele ja vesi saab jälle omasoodu vuliseda."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee