Hoia rõiva sildid-tšekid alles. Paigalda pesumasina juurde tahvel, kuhu saad kinnitada kõikide rõivaste hooldusjuhised ja tšekid. Kui selgub, et vaatamata sellele, et puhastad rõivaid nagu juhend ette näeb, nendega midagi juhtub, tead, kust otsida tšekki, et asi poodi tagastada.  

Talvine energiasääst. Selle asemel, et talvekuudel kuivatit kurnata, riputa rõivad tuppa restile. Talvine toaõhk on enamasti väga kuiv, kuivav niiske pesu aga aitab õhku niisutada, samuti vähenevad elektriarved.

Nööbid kinni! Enne rõiva pessupanekut nööbi kinni kõik selle nööbid, keera rõivaese tagurpidi ja pista alles siis masinasse. Nii väheneb nööpide eestkukkumise oht ja kangad tuhmuvad vähem.

Käpikukuivataja. Lastega peredes on vahel vaja kibekiirelt käpikuid kuivatada, kuid otse radikale pannes võivad need kõrvetada saada. Pista kindad väikese klaaspurgi otsa ja aseta purgiga radiaatorile või pliidile. Nii kuivavad need kiiresti ega kahjustu.

Valged sokid. Hoolimata moodsatest superpuhastusvahenditest saad kõige valgemad sokid siiski vanal heal keetmismeetodil. Lase potis vesi keema, lisa sinna veidi sidrunimahla, pista sokid sisse ja keeda läbi. Tulemus on suurepärane!

Puhasta masinat. Vahepeal tee pesukordade vahel pesumasinale äädikaga puhastuspesu. Vala pesuainesahtlisse või pealtlaetava masina korral otse trumlisse veidi äädikat ja pane masin kõige kõrgemal temperatuuril tööle. See puhastab masina sisu vanast ladestunud rasvast.

Triigi magamistoas. Kui su riidekapp on magamistoas, on just see kõige mugavam koht pesu triikimiseks, nii ei teki kusagile triigitud pesu kuhjasid, mida keegi ära ei viitsi viia. Kapp on kohe käeulatuses ja asjade ärapaigutamine lihtne.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis