Sularahaautomaat jääb Virtus kuni järgmise aastani, lubab pank.Foto: Mati Hiis
Toimetas Kristin Aasma 30. jaanuar 2012 17:06
Swedbank teatas, et sularahaautomaat jääb Virtsu vähemalt järgmise aastani ning alates aprillist hakkab Virtsus käima ka pangabuss.

"Alahindasime selle pangaautomaadi väärtust inimeste jaoks," ütles Swedbanki jaepanganduse tegevdirektor Ulla Ilisson. "Lähtusime otsust tehes ja kohaliku omavalitsusega eelnevalt läbi rääkides automaadis tehtavate tehingute vähesusest. Tehinguid on tõesti vähe, kümme korda vähem kui automaatides keskmiselt ning see arv on viimase aastaga omakorda veel neljandiku võrra langenud."

Ilisson märkis, et pikendatud aja jooksul loodetakse leida kõigile osapooltele sobivaim lahendus.

Pank aga alustab aprillis pangabussi peatustega Virtsus esmalt kaks korda kuus ning jälgib klientide tagasisidet ja tehingute arvu muutumist aasta jooksul. Pangabussis saavad kliendid kasutada laiemat valikut pangateenuseid kui automaadi vahendusel. Samuti tegeleb pank edasi teiste alternatiivsete lahenduste leidmisega kohapeal.

Pikas perspektiivis jätkab Swedbank pangakanalite kasutamise jälgimist ning teeb kanalites muudatusi vastavalt inimeste harjumuste muutusele - näiteks on viimastel aastatel pidevalt tõusnud kaardiga maksmine ja vähenenud sularaha väljavõtt. Nagu pank aasta alguses informeeris, väheneb automaatide arv tänavu linnades 30 võrra. Lisaks Virtsule jätkab vähemalt 2013. aastani tööd ka automaat Sinimäel.

Swedbankil on Eestis kõige laiem pangakanalite võrk - lisaks kontoritele ja automaatidele on kaks pangabussi, mis peatuvad ligi 70 paigas üle Eesti. Tänu pangabussidele on pangateenuste pakkumine viimase 4-5 aasta jooksul regioonides laienenud.