Maailm

Suurbritannias sadas taevast veidraid geeljaid kuulikesi (13)

Toimetas Anna-Liisa Mets, 30. jaanuar 2012, 16:20
Hämmingus britt räägib, kuidas ta oma koduaias kummalise tormi tunnistajaks oli ja mis ta pärast selle raugemist maapinnalt leidis.

61aastane Steve Hornsby kõndis möödunud neljapäeval parajastu oma garaaži poole, kui taevas tõmbus veidralt kollaseks, vahendab The Sun. Tõusis kummaline torm ning Steve jooksis varju. Pärast tohutu vihmahoo lõppemist märkas ta aga, et aeda on sadanud veidraid silikoonilaadseid pallikesi.

Läbipaistvatel klaaskuulimõõtu pallidel oli sinakas varjund ning kättevõtmiseks olid nood liiga libedad, nii püüdis Steve mõned lähemaks vaatluseks lusikale ja pistis purki.

Alla oli kuulikesi sadanud ligikaudu 20, mõned neist purunesid, mõned jäid terveks. Millega tegu on, ei oska keegi öelda. Steve ise pakub, et see on atmosfäärikihist pärit saaste.

Tema ülikooliprofessorist tuttav aga pakkus, et tegu on munadega, mille mõni lind merelt maja kohale on kandnud ja mis tal tormiga maha pudenesid. Seda Steve aga ei usu, sest kuulikesed on läbipaistvad ja ei sarnane millegi poolest muna või embrüoga.

"Kõigepealt läks taevas kollaseks, siis tuli see torm, mis kestis umbes 20 sekundit. Siis nägid neid kummalisi pallikesi," räägib Steve, kes algul arvas, et lapsed on mingeid klaasesemeid lõhkunud. "Kuid need kadusid, kui ma neile peale astusin. Enne tormi neid mu aias aga kindlasti polnud," ütleb mees.

Naabrite aedadest Steve midagi sarnast ei leidnud, küll aga olid mõned geelkuulid tee peal. Mingit lõhna Steve´i leitud kuulikestel ei ole.

Nüüd tahab Steve lasta kuulikeste koostist analüüsida. Ilmajaamast on talle juba öeldud, et meteoroloogilist päritolu nähtusega tegemist ei ole.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee