LÄKS REISILE: Radikaalse raadio põhihääl Margus Lepa veedab aega Pärsia lahe ääres ega teagi, et linti loetud saated rahvani ei jõua. Foto: Tairo Lutter
Kaarel Tigas 28. jaanuar 2012 09:05
Kuigi radikaalse Nõmme raadio hing Margus Lepa lubas selleks ajaks, kui ta välismaale sõidab, saadete jätkumist, kuulsid tulihingelised fännid eile õhtupoolikul eetris vaid vaikust.

Õhtulehega rääkinud niširaadio püsikuulajad iseloomustavad Nõmme raadiot ja selle probleemsaateid, mis on ülimalt kriitilised võimul olevate jõudude ja enamasti ka kõige muu suhtes, kui meeldivalt mahedat raadiomeelelahutust. Kriitika kasvab üle igasuguse piiri ja tekitavat otse vastupidise efekti.

Seda suurem oli mure eile õhtupoolikul, kui Nõmme raadio sagedusel kaikus vaid vaikus. Samal ajal võis Margus Lepa Facebooki seinalt jälgida, kuidas ta postitab mõne tunni takka järjest uusi pilte oma Bahreini-reisilt. Näiteks ruuduline taksobuss ja selle naissoost juht – esiti tundub küll, et rooli taga on vaid must riidekuhil, kuid pilti suurendades leiab fotolt ka taksojuhi silmad, burka vahelt paistmas.

Telefonile vastab aga raadiojaama ja muuhulgas pesufirma Bonbon suuromanik Harry Raudvere, kes ütleb, et kuuldused eetrivaikusest jõudsid temanigi ja sellega juba tegeldakse. Margus Lepa olevat saated enne välismaale minekut ilusti linti teinud ja vaikust eetris ei tohtinuks tegelikult tekkida. Kui kiiresti probleem lahendatud saab, ei osanud Raudvere öelda.