Eesti uudised

Ekssiseminister Loodus: Vaher peaks tagasi astuma (26)

Toimetas Kristin Aasma, 27. jaanuar 2012, 10:40
Tarmo Loodus Teet Malsroos
Siseminister Ken-Marti Vaher (IRL) peaks võtma poliitilise vastutuse ja tagasi astuma, arvab tema erakonnakaaslane ja endine siseminister Tarmo Loodus.

"Siseminister peaks tekkinud olukorras rahvale selgitusi jagama, " leidis täna Kuku raadio hommikuprogrammis rääkinud Loodus, viidates siseministeeriumi haldusalas ilmnenud ja avalikkuse ette jõudnud probleemidele nagu inimeste turvalisus seoses ümberkorraldustega päästeteenistuses, kaitsepolitsei ning elamislubade skandaal jms.

Samal teemal

Siseministeerium lõpetas hiljuti elamislubade menetlemise süsteemi kontrollimiseks läbi viidud teenistusliku järelevalve, millest selgus, et elamisloa taotluste eel- ja järelkontroll ning kontroll ametnike töö kvaliteedi üle ei ole Politsei- ja Piirivalveametis (PPA) piisav. Järelevalvemenetlust juhtinud siseministeeriumi sisejulgeoleku asekantsler Erkki Koorti sõnul tõi järelevalve esile puudusi elamislubade eel- ja järelkontrolli korras ning näitas, et ka kontroll ametnike töö kvaliteedi üle vajab tõhustamist.

"Olin ka IRLi volikogus seisukohal, et siseministril tuleks võtta poliitiline vastutus ja tagasi astuda. Probleemid on kuhjumas," rääkis Loodus. "Asjad pole üheksa kuu jooksul paremaks läinud. Tuleb selgust saada, kuidas, miks ja millal need probleemid tekkinud on, aga siseminister vastutab oma haldusalas toimuva eest. Kui seal on nii palju probleeme tekkinud, on küsimus võimekuses."
Looduse sõnul leiduks siseministri kohale väärikaid kandidaate, ent ta ei soostunud nimesid nimetama.

Kui Tarmo Loodusele taas siseministri kohta pakutaks, siis ta kaaluks. "Mulle on seda kord juba pakutud, siis jätsin Tallinnasse tulemata," rääkis Loodus. "Aga mõelda ju võib." Looduse sõnul tuleks esmalt keskenda Eesti inimeste turvalisusele: „Turvalisuse teema peab saama parema lahenduse."

Tarmo Loodus oli siseminister aastatel 1999-2002.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee