Eesti uudised

Peeter Marvet ACTAst: tavatarbijat hakatakse tsenseerima! (15)

Toimetas Karoliina Vasli, 27. jaanuar 2012, 08:57
Peeter Marvet KALEV LILLEORG
Euroametniku hinnangul ACTA tavatarbijat ei puuduta, spetsialist väidab vastupidist. "Tõenäoliselt hakkavad firmad oluliselt rohkem sisu jälgima ning seda nii-öelda igaks juhuks tõkestama," ütles tehnokratina tuntud Peeter Marvet Kuku raadiole.

Signe Ratso, Euroopa Komisjoni kaubanduse peadirektoraadi direktor rääkis raadioeetris aga, et tema hinnangul rahvusvahelist võltsimisvastast võitlust käsitlev ACTA lepe tavatarbijat ei puuduta. Tema sõnul ei muutu arvuti tavakasutaja jaoks, kes näiteks Youtube'ist videoid vaatab või sõpradega Facebookis toiduretsepte jagab, midagi. "See ei riiva üksikut tarbijat, keegi ei tule tema internetti kinni panema. Seaduse rakendajatel on teha ilmselt tähtsamaid asju kui koogiretsepti sõprade seas levitanud inimestega tegelda," rääkis Ratso.

Samal teemal

Tehnokratt Peeter Marveti hinnangul puudutab ACTA aga tavatarbijat küll. "Hulk firmasid teeb internetis äri - Elion pakub internetiühendust, Youtube ja paljud teised pakuvad võimalust sisu talletada. Kui ACTA mõjutab nende firmade käitumist, hakkavad nemad peagi üsna otseselt mõjutama tavatarbija käitumist, tsenseerima meie vabadust loomingut välja panna."

Ta lisas, et tõenäoliselt hakkavad firmad oluliselt rohkem sisu jälgima ning seda nii-öelda igaks juhuks tõkestama. "Kui keegi näiteks paneb üles retsepti, kus mainitakse Jamie Olivier'i, siis firma, kartuses, et äkki see Jamie Olivier'le ei meeldi, igaks juhuks seda üles ei pane. Siit kerkib üles aga juba jälgimisühiskonna küsimus," kõneles Marvet.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee