Eesti uudised

Ansip pangaautomaatidest: "Kindlasti ei saa riik survestada ühte panka!" (109)

Kaarel Tigas, 27. jaanuar 2012 06:58
KUI VAJA, SIIS SAAB: Aasta tagasi eurole üle minnes ei peetud paljuks piduliku sündmuse tähistamiseks paigaldada Estonia teatri seina sisse lausa ajutine sularahaautomaat. Foto: Arno Saar
"Oi ei, jätke nüüd, me ei ela Metsikus Läänes," välistab peaminister Andrus Ansip võimaluse, et riik lõpetaks Swedbankis arveldamise juhul, kui pank ebarentaablid sularahaautomaadid Virtsust ja mujalt maakohtadest minema viib.

Aprillist viimasest pangaautomaadist ilma jääva Virtsu nagu teiste maa-asulategi elanikel soovitas Swedbanki esindaja naabrile munade eest mobiiliga maksta. Küsimust, kuidas aga maaliinibussi pileti eest maksta, ei pidanud pankurid endasse puutuvaks. Õhtulehele vastanud riigikogu liikmed leidsid eile, et pigem peaks väikeasulatesse sularahaautomaadi paigaldamise asemel kinni maksma transpordi mõne lähima, äratasuva automaadi juurde – nii peaks toimima teistegi teenuste puhul. Ettevõtjaid ei tohiks liigselt seadustega piirata.

Samal teemal

Mullu üheksa kuuga 380 miljonit eurot kasumit teeninud Swedbank väitis, et näiteks Virtsus ei tasu sularahaautomaat end äriliselt ära.

Pärast eilset valitsuse pressikonverentsi välistas Andrus Ansip võimaluse pangale ärivõtetega survet avaldada ja riiklik arveldamine Swedbankist teistesse pankadesse minema kolida. "Kuhu me siis viiks arveldamise teie arvates? Aga miks teised ei vii Virtsu oma pangaautomaate? Ärge niimoodi lihtsustage," ütleb Ansip.

"Kindlasti ei saa riigi tasandil survestada ühte panka. Selleks ei ole mitte mingisugust alust," jätkab Ansip. Siiski mõtleb peaminister maainimeste muredele kaasa: "Vajab muidugi diskuteerimist, kas oleks mõtet sularaha kättesaamisel luua mingisugust universaalteenuse vormi, aga iseenesest peaks see ikkagi turumajanduslikult ära tasuma."

Ansip ei pea kaks korda kuus käivat pangabussi ainsaks võimaluseks: "Eesti Tarbijate Kooperatiiv, on mitmeid võimalusi. Mina soovitaks muidugi kõigil kasutada internetipanka ja pangakaarti. Me teame, et vähemalt 70%-l meie inimestest on arvutid."

Sularaha väljavõtmine oma panga automaadist on enamasti tasuta, toimingud internetipangas aga tasulised. ETK kaardiga kauplusest sularaha väljavõtmisel on teenustasuks 1,5% väljavõetud summast või minimaalselt üks euro.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee