Maailm

Soomlane kadus jäljetult, Soome politsei kahtlustab kuriteos kahte eestlast  (27)

Toimetas Kristin Aasma, 26. jaanuar 2012 16:41
Soome politseiFoto: Reuters/Scanpix
Soomes jäi mees oma maa ja maja müümise päeval jäljetult kadunuks. Kahtlustatakse, et ta langes kuriteo ohvriks. Kuritöös kahtlustatavaina on politsei kinni pidanud eesti mehe ja naise.

Sipoos elanud 51aastasest Seppo Tirkkonenist pole teateid alates eelmise aasta 8. detsembrist, samast päevast on ka ta telefon välja lülitatud. Politsei on kuulutanud mehe tagaotsitavaks, kirjutab Iltalehti.

Soome keskkriminaalpolitsei komissar Mika Ihaksineni sõnul on alust arvata, et Tirkkonen sattus kuriteo ohvriks, kuna sellele viitavad ostu-müügi iseloom ja asjade käik müümise ajal.

Tirkkonen müüs Sipoos asuvat ligi kolme hektari suurust krunti ning sellel olevat eramaja. Kinnisvara müümise päeval ta kaduski. Maja kohta on olemas ostu-müügileping.

Uurijad kahtlustavad, et pärast müüki oli Tirkkoneniga midagi juhtunud.

Eelnevaga seoses on politsei kahtlusalustena kinni pidanud kaks eestlast - naise ja mehe -, kes viibivad praegu eeluurimise all.

Eestlased on rääkinud, et 7. detsembri õhtul, pärast müügitehingut sõidutati Tirkkonen musta kaubiku või sõiduautoga Mercedes-Benz 200 Porvoo maanteed pidi Kotka poole ning mees jäeti kusagil tee äärde maha.

Sellest hetkest soomlase jäljed kaovad.

Asja uurivad Soome keskkriminaalpolitsei ja Ida-Uudenmaa politsei.

Samal teemal

23.10.2012
Iltalehti: Soomes leiti kahe imiku surnukeha, kinni peeti kaks eestlast
27.01.2012
Soomes vahistati veel kaks eestlast kahtlustatuna kadunud mehe tapmises

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee