Maailm

Uuring: üks viiest noorest sakslasest pole kunagi natside surmalaagrist kuulnud (24)

Toimetas Anna-Liisa Mets, 25. jaanuar 2012, 18:44
Auschwitzi koonduslaagri peasissepääsFoto: AP/Scanpix
Kaks päeva enne Holokaustipäeva Saksamaal läbiviidud uuringust selgub, et üks viiest noorest sakslasest pole kunagi kuulnud Auschwitzist ega tea, mis seal juhtus.

21 protsenti 18-30aastastest küsitletutest tunnistasid, et pole natside võikaimast koonduslaagrist kunagi kuulnudki, vahendab Daily Mail. Ligikaudu pooled vastanuist ütlesid, et nad pole iialgi külastanud ühtki juutide mälestuspaika ja seda hoolimata faktist, et Saksamaa on kogu oma pinna natsikuritegudes hukkunute memoriaaliks kuulutanud.

Samas üle 30aastaste sakslaste seas olid tervelt 95 protsenti vastanuist Auschwitzi ja seal toimepandud kuritegudega kursis, samas suutsid laagri asukohariigi nimetada siiski vaid vähem kui 70 protsenti vastanuist.

Eriti murelikuks muudab küsitluse tulemus Berliini linnavõime - just selles Saksamaa linnas on kõige rohkem probleeme neonatsismiga ning küsitluse tulemused näitavad, et praegused noored on tänu oma teadmatusele paremäärmuslaste propagandale kerge sihtmärk. Neonatsid väidavad nimelt, et holokaust on müüt.

Teise maailmasõja ajal ehitasid natsid okupeeritud Poola aladele kolm koonduslaagrit: Auschwitzi, Chelmno, Belzeci, Sobibori, Treblinka ja Majdaneki. Kinnipeetavate - suurema osa neist moodustasid juudid - tapmine algas 1941. aastal. Enamik ohvreid hukati gaasikambris ja kremeeriti siis eesmärgiga peita asitõendeid.

Sel reedel on Auschwitzi vabastamise 67. aastapäev. Ajaks, mil Vene väed 1945. aastal sellesse koonduslaagrisse jõudsid, olid natsid jõudnud hukata ligikaudu 1,2 miljonit kinnipeetavat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee