Krimi

Ülbed nolgid rikkusid maasturiga suusaradu (24)

Toimetas Karoliina Vasli, 25. jaanuar 2012, 16:14
Rikutud suusarada.Foto: Politsei foto
Möödunud nädalal pidas tähelepanelik kodanik Lääne-Virumaal kinni kaks noormeest, kes maastikusõidukiga liigeldes rikkusid suusaradu.

19. jaanuari õhtul tuli politseisse teade, et Tapal Männikumäel hoiab üks mees kinni kahte noormeest, kes võisid eelnevalt maastikusõidukiga ära lõhkuda suusarajad. Teataja sõnul, kes on ka ühtlasi rajameister, läks ta õhtusele suusatamisringile ja märkas, et rajad on mootorsõidukiga ära rikutud. Siis küsis ta vahetus läheduses mäel kahelt kelgutavalt noormehelt suusaraja äärde pargitud maastikusõiduki kohta. Noormehed tunnistasid, et nemad käisid mööda radasid sõitmas, kuid kahjuks ei mõistnud nad ise oma teguviisi valeks. Rajameistrilt päriti hoopis kus nad peaksid siis sõitma ATV-ga, et probleeme ei tuleks.

Tapa politseipatrull selgitas välja, et suusaradadel käisid mootorsõidukiga kordamööda sõitmas kaks 17aastast noormeest. Rikutud suusaradadega tekitasid nad omavalitsuse kahju 42 eurot. Nende suhtes algatati väärteomenetlus avaliku korra rikkumise paragrahvi alusel. Lisaks rikkusid noormehed liiklusseadust, sest nad kumbki ei omanud mootorsõiduki juhtimise õigust, juhtisid maastikusõidukit, millel puudus riiklik registreerimismärk ning samuti polnud neil politseile esitada maastikusõiduki registreerimistunnistust.

Politsei tuletab veel meelde, et maastikul võib maastikusõidukiga sõita või seda parkida üksnes maaomaniku või -valdaja loal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee