Eesti uudised
Õhtulehe video!

Päästeameti peadirektor: "Süda valutab ja tilgub verd, kui panen komandod kinni!" (95)

Viljar Voog, 23. jaanuar 2012, 13:59
Päästeameti peadirektor Kalev Timberg ütleb, et üheksa päästekomando sulgemine on samm, mis ühest otsast sunnitud peale finantsolukorrast, kuid samas võidab sellest suurem hulk inimesi, kui kannatab. Rohkem sulgemisi enam tulla ei saa, sest siis oleksid riskid juba liiga suured, ütleb mees.

„Statistika näitab, et päästjate kohale jõudes üle 90% juhtudest on inimene juba surnud," selgitab Timberg, miks hajuasustusega piirkondadest komandosid sulgetakse, „Need kohad, kus jõuab inimese elu päästa, on reeglina linnades!" Maapiirkondades kutsub päästjad välja enamasti naaber, kui kuskilt kaugelt suitsu märkab ning siis on juba liiga hilja, kui inimene ise majast välja pole jõudnud, selgitab mees.

Üheksa komando sulgemine ja nende päästjate ümberpaigutamine tagab ka selle, et alati on saadaval vajalik abi, selgitab peadirektor. Mis kasu on tuletõrjemasinast, mis jõuab kohale kümne minutiga, kuid millel puudub elupäästevõimekus? „See tähendab, et nad ei tohi oma ohutuse ja ettevalmistuse-varustuse seisukohalt minna päästma inimesi suitsust või osutada abi liiklusõnnetuse puhul," selgitab Timberg sõna tähendust, „Sellise komando otstarbekus on väga madal!"

Uue süsteemi järgi saavad 120 000 inimest kiiremini parema päästeabi, lubab peadirektor. 21 000 inimest peavad aga vajadusel tuletõrjujaid ootama kauem kui varem. Timberg rõhutab, et kuigi abi saamise aeg pikeneb paarilt minutilt enam kui veerand tunnini, saabub kohale kindlasti vähemalt kolm päästjat, kelle võimekus on parem, kui varem.

Eestis jääb pärast üheksa üksuse sulgemist järgi 72 päästekomandot. Rohkem ühtegi kinni panna enam ei saa, sest risk, et mõni piirkond jääks katmata on liiga suur, sõnab Timberg.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee