Eesti uudised

Õiguskantsler Indrek Teder valiti koduomanike sõbraks, kiusajaks sai Eesti Energia (22)

Toimetas Anna-Liisa Mets, 15. jaanuar 2012, 15:03
Indrek TederFoto: Teet Malsroos
Täna Nokia kontserdimajas toimuval II Koduomanike Kongressil pärjati täismaja ees õiguskantsler Indrek Teder Koduomaniku sõbra tiitliga ning Koduomaniku kiusaja tiitli pälvis Eesti Energia.

Juba neljandat aastat järjest valib Eesti suurim kodanikuorganisatsioon, üle 57 800 koduomaniku ühendav Eesti Omanike Keskliit Koduomanike sõbra ja kiusaja. Omanike Keskliidu volikogu liikme Priit Värgi sõnul valiti seekord sõber ja kiusaja esmakordselt rahva poolt petitsioon.ee portaalis. Õiguskantsler pälvis Koduomanike Sõbra tiitli, kogudes 45 protsenti koduomanike toetusest - Koduomanike kiusajaks valitud Eesti Energia sai koguni 82 protsenti häältest.

Õiguskantsler kommenteeris tiitli võitmise puhul, et vaba ühsikond põhineb omandi põhiõiguse stabiilsusel. Ta lisas, et ükski asi ei arene isenesest ning avaldas lootust, et ka tulevikus seisab Omanike Keskliit koduomanike huvide eest.

Konkurss toimus esmakordselt 2008. aastal ja eelmistel aastatel on Koduomanike sõbra tiitli võitnud Maksumaksjate liidu juht Lasse Lehis, Konkurentsiameti juht Märt Ots ning Rae, Jõgeva ja Harku vald. Kiusaja tiitliga on „pärjatud" Eesti Gaasi ja kahel korral Tallinna Vett.

Koduomanike Kongressil oli kandvaks teljeks elektrituru avanemine ning koduomanike õiguste tagamine vabaturu tingimustes. Lisaks energeetika ekspertidele olid esinejate seas nii Soome, kui ka Rootsi koduomanike liitude juhid, president Arnold Rüütel, Koostöö Kogu juht Peep Mühls, Konkurentsiameti juht Märt Ots, Maksumaksjate Liidu juht Lasse Lehis ja paljud teised.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee