Maailm

Massimõrvar Breivik saadetakse uuesti psühhiaatrilisse ekspertiisi (18)

Toimetas Marge Sillaots, 13. jaanuar 2012 09:00
Foto: Reuters/Scanpix
Mullu suvel Utøya saarel ja Oslos 77 inimest tapnud massimõrvar Anders Behring Breivik peab Oslo kohtu otsuse järel läbima uue psühhiaatrilise ekspertiisi.

Norra meedia teatel on teada juba kaks psühhiaatrit, kes Breivikuga tegelema hakkavad, vahendab AFP Norra ringhäälingut NRK.

Samal teemal

Breivik on korra juba ekspertiisi läbinud, ent psühhiaater ja kolm psühholoogi, kes teda Ila vanglas uurisid, ei leidnud mingeid märke psühhootilisusest või skisofreeniast. Nende arvates Breivik ravi ei vaja. Massimõrvari ohvrite pered aga nõuavad uut ekspertiisi, mistõttu otsustas Oslo kohus mehe uuesti uurimisele saata.

Kui uue ekspertiisi tulemused ühtivad vanadega, ei lähe Breivik trellide taha, vaid ta saadetakse psühhiaatriahaiglasse ravile.

Breiviki kohtuprotsessi on Norras laialdaselt kritiseeritud, viimane piisk karikasse oli ekspertide arvamus, et massimõrvar ei vaja ravi. Advokaatide sõnul on ohvrite pered nördinud, et isegi vanglas massimõrvarit jälgivad arstid pole suutnud tuvastada märke paranoiast või suitsiidsusest.

Novembris otsustas Norra kohus, et Breivik ei suuda tehtud veretöö eest vastutust võtta ning on psüühiliselt haige. Uue aasta alguses selgus ekspertide uuringust, et tegelikult teadis mees väga hästi, mida teeb ega ole skisofreeniline.

Samal teemal

05.00.2012
Breiviki ohvrid nõuavad massimõrvarile uut psühhiaatrilist ekspertiisi
04.00.2012
Uus uuring: Breivik ei ole skisofreenik
29.10.2011
Breivik tunnistati vaimuhaigeks: massimõrvarit ootab vangla asemel haigla