Edgar SavisaarFoto: Mati Hiis
Toimetas Sander Silm 11. jaanuar 2012 13:00
Tänasel Tallinna linnavalitsusele järgnenud pressikonverentsil oli peamiseks kõneaineks linnavalitsuse plaan minna järgmisest aastast üle tasuta ühistranspordile. Linnapea Edgar Savisaar lükkas ümber kõik väited, nagu oleks selle idee taga katse juhtida tähelepanu eemale Keskerakonda tabanud skandaalilt.

Savisaar soovitas läheneda asjale hoopis nii, et kuna tasuta ühistranspordile üleminek on sedavõrd uuenduslik idee, siis äkki taheti Keskerakonna skandaaliga varjutada hoopis seda ideed.

Küsimusele, miks tahab Tallinn tasuta ühistranspordile üle minna just 2013. aastal, mil leiavad aset kohaliku omavalitsuse valimised, vastas Savisaar, et 2013. aastal tehakse seda sellepärast, et see aastanumber järgneb 2012. aastale.

Savisaar tõi välja ka allikad, millega rahastataks piletimüügist saamata jäävat 20 miljonit eurot. Linnavalitsus tahab seda kompenseerida tuludest, mida annab Tallinna transpordiettevõtete TTTK ja TAKi liitmine ja ressursidest, mis siiani kulusid Tallinna kanalisatsiooni ja veevärgi väljaehitamisele. Samuti loodab linnavalitsus, et see otsus innustab inimesi Tallinnasse registreeruma, mis suurendab ka linnale laekuvat tulumaksu.