Tundub, et elamislubade skandaal on lõppenud ning kõik ministrid ja ametnikud töötavad endiselt oma ametikohtadel. Kas kõik on nii nagu ennegi? Ei ole, me oleme saanud palju targemaks. Millised on need tarkused?

1. Kui sa oled ametnik, kes otsustab riigi või omavalitsuse dokumentide väljaandmise eest, siis ära mingil juhul võta altkäemaksu. Selle asemel tee dokumentide täitmist abistav konsultatsioonifirma ja sa võid selle abi eest küsida mistahes summa. Kedagi ei koti, kas selle raha eest garanteeritakse ka dokumendi saamine või mitte.

2. Kui sa oled minister või mingi muu suur ülemus, siis ära loe ühtegi dokumenti, millele sa alla kirjutad. Kui sa ei ole seda lugenud, siis sa ka ei vastuta selle sisu eest.

3. Kui sa oled minister või mingi muu suur ülemus, siis ära huvitu, mis sulle alluvas asutuses toimub. Kui sa ei tea, mis su alluvad teevad, siis sa ei vastuta nende tegude eest. Ära võta alluvatelt vastu ühtegi ettekannet ja sa valitsed oma valimisaja lõpuni.

Neid tarkusi ei mõelnud välja mina, vaid neid tutvustati telesaates "Vabariigi kodanikud" ja ajakirjanduses väga autoriteetsete spetsialistide poolt.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis