17. detsembri Õhtulehes kirjutas Andre endast järgmist: tal on naine, keda ta armastab ja väike laps.

Omavaheline läbisaamine on hea, neil on sarnane muusikamaitse ja isegi hobid. Samuti on nad mõlemad koduarmastavad inimesed.

Naine on mehele oma minevikust seiku rääkinud ja sellestki, miks eelmised suhted nässu läksid. Andre leppis sellega, et naisel on palju meessoost sõpru, kellega ta aeg-ajalt ka kokku saab.

«Midagi ta minu eest ei varja, kelle juurde parasjagu läheb. Ilusti tean. Aga häirivaks on muutunud see, et neid sõpru on viimasel ajal üha juurde tekkinud, mõnega vahetatakse SMSe päevas mitmeid, lisaks kõned ja kui külla satutakse, siis pole imestada, kui koju jõutakse poolest ööst ja harvad pole ka juhud, kui alles hommikul.» Nii kirjutas Andre ning ühtlasi soovis anonüümset ja neutraalset arvamust.

Anonüümne: «Sorry, aga see ei ole normaalne, et su abikaasa, kellega on sul alles paariaastane laps, läheb õhtul välja ja ilma mingi konkreetse põhjuseta, tuleb alles hommikul. Ehk selle taga ei pruugi mingit petmist olla, kuid tundub, et su naine ei väärtusta sind just väga palju. Igatahes hommikul tagasitulemine on suht liig. Mis see olgu, ole mees ja löö kord majja. Või räägi, et kuidas oleks, kui sa ka vahelduseks hommikuni välja lähed ja naine lapsega koju jääks.»

Lahutatud: Oli omal ka kunagi nii. Naine läks sõpradele külla. Ütles vaid, «õhtul näeme». Nägimegi, aga vahel alles järgmisel või ülejärgmisel õhtul. Nüüd oleme juba ammu lahus. Siis ei osanud kahtlustada. Alles peale lahutust hakkasid sõbrad tasahilju välja näitama päris sõprust. S.t hiljem juleti tõtt välja öelda. 100 prossa ei oska öelda, aga kõva kahtlus on siiski. Miks siis naine ausaid sõpru abielu sõprusega ei või siduda? See mehe-naisevaheline sõprus on väga habras niit.»

Joakhim: «Kunagi nooruses elasin ka veidi aega koos naisega, kes käis öösiti mingis seltskonnas. Ükskord tuli selle seltskonna naisliige talle lausa koju järgi, et mulle tõestada, nagu oleks tegu vaid naistevahelise olenguga. Mul oli sellest juba villand ja panin tingimuseks, et naine võib minna, aga sina jääd asemele. Uskumatu küll, aga jäigi. Öö möödus muidugi tulisemalt kui oma kaasaga, aga hommikuks olin nii palju targem, et lõpetasin suhte. Ma võin kõike jagada, aga mitte naist.»

Kiki: «Pseudoprobleem! Keegi pole kellegi omand. Ise käin ka sõbrannadega-sõpradega väljas, vahel tantsime hommikutundideni välja, keegi kedagi kusagil ei nilli. Mees on ka paar korda kaasa tulnud, aga ütleb, et tema rohkem ei viitsi, parem mõnnab üksi kodus rahus ja vaikuses. Vahest on hea ennast lihtsalt välja elada, kogu aeg ei saa kaasaga 24/7 koos olla, peab andma üksteisele hingamisruumi ka.»

Tammy: «Mina soovitaks sulle isevärki tegevust. Nimelt kui naine ütleb, et õhtu jälle minekule, siis vasta, et sul endal plaanid ja lapsega täna jääda ei saa. Seega on tal siis valik, kas laps kaasa võtta või minemata jätta (muidugi kolmas võimalus on hankida lapsehoidja ja ikka minna). Otsi üles omad sõbrad ja külasta ka neid, vast hakkab nainegi huvi üles näitama, kui ei näita, siis on juba kahtlus, et ta ei hooli piisavalt.

Küsi talt ausalt, kas ta oleks sellega nõus, kui sina kodust öösiti tihti ära käiks ja tema lapsega kodus üksi olema peaks.»

Kusti: «Ma ei tahaks küll sind kurvastada, Andre, aga minu meelest teeb su naine sulle sarvi. Võta asjast selgust, mees, ja rääkige probleemid omavahel sirgeks. Ehk annab veel midagi parandada.»

M: «Võta ennast kokku ja tunnista endale, et naisevõtt läks pekki. See naine paneb kindlalt kõrvalt ja ta ei lõpeta seda seni kuni käed risti rinnal. Selliseid on nii meeste kui naiste seas. Keelata ja teda kinni hoida on mõttetu, ta leiab niikuinii võimaluse. Lapse saad ilmselt lihtsalt endale, sest laps on talle ainult koormaks, küll annab see aga talle võimaluse su ukse taha kriipima tulla, kui keegi teda enam ei taha või endale lõpuks mõne ravimatu haiguse külge on haakinud ja see võib väga kergesti juhtuda. Võta end kokku ja ära ole teiste meeste naerualune ja ära solberda selles solgiaugus ka enam, kui siiski tahad, tõmba endale kummiülikond või kalipso selga.»

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis