Kapo hoidis vahi all ka Indrek Põdra ettevõtjast sõpra (8)

Siim Randla 3. jaanuar 2012 07:04
Kapo pidas kaitsepolitsei töötaja Indrek Põdra kriminaalasja raames kinni tema sõbra, ettevõtja Rene Keivsare.

Kaitsepolitsei vahistas Rene Keivsare detsembris. Keivsar tunnistas kinnipidamist, kuid ei kommenteeri menetluse käiku. "Tunnen Indrek Põtra aastaid ja arusaadavatel põhjustel olen ma ka Indrek Põdral külas käinud," ütles Keivsar, kes äriühingute kaudu osutab peamiselt inkassoteenuseid ja tegutseb ehitussektoris. "Üldiselt on teema minu jaoks lõppenud, olen välismaal puhkusel ega ole huvitatud asja kommenteerimisest," sõnas Keivsar.

"Kriminaalmenetluse huvides ei pea me võimalikuks kommenteerida, kes on selles kriminaalasjas kahtlustuse saanud. Oleme kinnitanud seda, et kahtlustuse on saanud Indrek Põder ja Meelis Taniel ning et rohkem ametnikke kahtlustatavate hulgas ei ole," ütles riigiprokuratuuri pressiesindaja Kadri Tammai.

Põtra kahtlustatakse kuriteos, mille eesmärk oli mõjutada politsei- ja piirivalveameti ametnike otsuseid süüteo- ja järelevalvemenetluses. Põdra advokaat Jaak Siim ütles Delfile, et Põder ei ole ennast talle esitatud kahtlustuses märgitud kuriteos käesoleva ajani süüdi tunnistanud. Harju maakohtu loal on Põder esialgu vahistatud kuni kuueks kuuks. Samas kriminaalasjas kahtlustatakse politsei- ja piirivalveameti sisekontrolli büroo viimast juhti Meelis Tanieli kutsetegevuses teatavaks saanud saladuse hoidmise kohustuse rikkumises.