Head palgatõusu! (11)

MAARIUS SUVISTE 3. jaanuar 2012 07:04
Nüüd on see siis käes. Ühena vähestest suureneb uuel aastal palk… kellel muul kui ikka riigikogu liikmel. Sest saadikute endi tehtud seadus sättis nende õlule nii raske ja kurnava koorma, et nad ei saa sinna midagi parata, kui palk suureneb – tuleb vastu võtta. Ent ainuüksi nende paratamatu palgakasv on sama suur, kui paljud meie seast saavad palka terve kuu rügamise eest.

Mida võiksid riigikogu liikmed palgatõusuga saadud sadade lisaeurodega ette võtta? Oleks ju tore, et olles solidaarne oma rahvaga, makstakse kollektiivselt lisaraha (mille eest – kas töökoormus on suurenenud?) tagasi. Või loobutakse kuluhüvitistest, sest palk on ju piisavalt suur, et endale uut autot liisida, kütusepaaki täita või valijate/partneritega kohtumiseks niidirulli, lilli, küpsiseid, pitsat, kokakoolat, majoneesi ja muud osta.

Kui seda ei suuda, tehke annetusi! Südametunnistuse järgi. Sest abivajajaid on meie seas oi kui palju.

Kui sedagi ei suuda, siis makske raha ühiskassasse, et suure suuga arendada demokraatiat. Siis vähemalt ei pea otse maksumaksja taskust tulema sajad tuhanded eurod demokraatia arendamiseks.