Muusika

2011. aasta kuumim hitt on ... Getteri ja Koidu "Valged ööd" (27)

Õhtuleht Online, 31. detsember 2011, 20:56
Ewertil ja draakoneil on põhjust rõõmustada – teine koht meie küsitluses on kena lisand nende edukale aastale. Rasmus Jurkatam
Peagi mööduva aasta kuumim või siis ka parim hitt on pea 40 000 lugeja arvates Getter Jaani ja Koit Toome ühislaul "Valged ööd", mis soojadel suveõhtutel ilmselt paljudel taustaks mängis.

Õhtuleht valis Eesti suuremate raadiojaamade iganädalaste edetabelite ning plaadimüüginumbrite põhjal välja 16 enimmängitud, enimräägitud või enim tähelepanu teeninud hitti lõppevast 2011. aastast.

Esikolmikus olevad laulud said kõik üle kümne protsendi häältest. Kõrgeima protsendi – 19 – said Getter Jaani ja Koit Toome looga "Valged ööd", mis läks tegelikult juhtima juba üsna küsitluse alguses ning püsis esikohal lõpuni.

Teise koha omanikud on Ewert And The Two Dragons looga "(In The End) There's Only Love", kogudes 11 toetusprotsenti.

Ott Leplandi "Tunnen elus end", mis on ilma teinud nii raadiojaamade aastaedetabelites kui meie Eesti TOPis, jäi sel korral kolmandale kohale ja sai kümme protsenti häältest.

Kõige lähemale sai esikolmiku protsentidele Ithaka Maria võistlusel "Eesti laul" osalenud pala "Hopa'Pa-rei!", kogudes üheksa protsenti häältest.

Vähim hääli ehk protsendi jagu said 16 loo seast Mia "Veel üks päev" ja G-Enka, Ott Lepland, Teele Viira, J.O.C. ja LoopPirates "Suhkur" ning Triin Niitoja "Nii on ja jääb".

Kokku hääletas gallupis 36 837 inimest.

Õhtulehe Eesti aasta hittide järjestus on järgmine:

1. Getter Jaani ja Koit Toome "Valged ööd"

2. Ewert And The Two Dragons "(In The End) There's Only Love"

3. Ott Lepland "Tunnen elus end"

4. Ithaka Maria "Hopa'Pa-rei!"

5. Outloudz "I Wanna Meet Bob Dylan"

6. Metsatöll "Küü"

7.-10. Getter Jaani "Rockefeller Street"; Lauris Reiniks ja Luisa Värk "Linnamuinasjutt"; Shanon "Tuhat ja üks ööd"; Smilers "Tähtede all"

11.-13. 2 Quick Start "Kolm soovi"; Laura "Võid kindel olla"; Liis Lemsalu "Shining Star"

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee