Eesti uudised

Afganistanis sai Eesti sõdur lõhkekeha plahvatuses viga (27)

Sven Harjo, 29. detsember 2011, 06:59
 
Esimesel jõulupühal sai Afganistani missioonil vigastada Eesti kaitseväelane, kes on viidud Inglismaale ravile.

Kaitseväe pressiesindaja Ingrid Mühlingu sõnul sai Estcoy-13 kaitseväelane haavata 25. detsembril omatehtud lõhkekeha osalises plahvatuses. Tema elu ohus ei ole.

"Kaitseväelast raviti Afganistanis Camp Bastioni haiglas, sealt viidi ta Ühendkuningriiki, kus ravi jätkub oma ala asjatundjate hoole all," selgitab Mühling. Isikuandmete kaitse vajadusele viidates ei soostu ta ütlema kaitseväelase nime, vanust ega vigastuste iseloomu.

Mühlingu sõnul ei tähenda Inglismaale ravile saatmine automaatselt, et vigastused on rasked. "Võib öelda, et ta saab ravi ja paraneb ning kaitsevägi soovib talle kiiret paranemist."

Haavatasaamisest Õhtulehte teavitanud kaitseväelase vanaema sõnul vihastab teda Eesti riigi suhtumine. "Sõtta saadetakse küll, aga kui viga saab, siis on vaikus. Alati on räägitud, kui keegi viga saab," on vanaema pahane.

Pressiesindaja sõnul teavitab kaitsevägi avalikkust alati langenutest ja raskematest haavatasaamistest, kõigist kergematest vigastustest teavitatakse alati omakseid. Sel korral helistas haavatu ise oma perele Afganistanist ja rääkis juhtunust.

Afganistani missioonil on langenud kaheksa Eesti kaitseväelast, üks kaitseväelane suri õnnetusjuhtumi tagajärjel. Haavatasaanuid on 60 ja Mühlingu sõnul sisaldab see arv nii kergeid kui ka raskeid vigastusi.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee