Eesti uudised

Taasasutatud keskkriminaalpolitsei juhiks saab Raigo Haabu 

Toimetas Kristin Aasma, 22. detsember 2011 15:08
Taasloodud Keskkriminaalpolitsei juht on Raigo Haabu.Foto: Mihkel Maripuu/Postimees
Siseminister Ken-Marti Vaher allkirjastas neljapäeval politsei- ja piirivalveameti uue põhimääruse, mis taastab 1. jaanuarist keskkriminaalpolitsei. Keskkriminaalpolitsei jääb politsei- ja piirivalveameti peadirektori alluvusse ning seda asub juhtima ameti kriminaalpolitsei osakonna juht Raigo Haabu.

Vaher märkis, et keskkriminaalpolitsei kindel prioriteet on võitlus varjatud raske kuritegevusega. Valdkonna tugevdamiseks ja arendamiseks on tema sõnul tähtis, et võtmevaldkondade tegevus ei oleks killustatud, vaid oleks juhitud keskselt ja valdkondlikud üksused moodustaksid terviku.

„Raske kuritegevuse vastase võitlusega tegelevate struktuuriüksuste roll peab oluliselt tugevnema," ütles Vaher.

Juba septembris alustasid politsei- ja piirivalveameti kriminaalpolitsei osakonnas eraldi kesksete üksustena tööd korruptsioonikuritegude vastane büroo ja kriminaaltulu tuvastamise büroo, mis mõlemad saavad järgmisest aastast juurde nii inimesi kui vahendeid.

Lisaks vaadatakse üle ka teiste kuriteoliikide vastase võitlusega seotud tegevused ning analüüsitakse kesksete üksuste loomist näiteks narkokuritegevuse ja arvutikuritegevuse vastaseks võitluseks.

2012. aasta riigieelarves on keskkriminaalpolitsei võimekuse tõstmiseks ette nähtud 2,7 miljonit eurot lisaraha.

Samal teemal

06.12.2011
Jaanus Rahumägi: elamislubade müük oli teada juba enne viimaseid riigikogu valimisi
29.11.2011
Eesti saab taas keskkriminaalpolitsei

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee