Eesti uudised

Saamata jäänud õllelonks pani poisikesed nuga välgutama (51)

Arvo Uustalu, 20. detsember 2011, 07:03
SUSKAMISPAIK: Nugadega relvastatud noorukitebande suskas ohvrit otse surnuaia kõrval asuva maja ees. Foto: Aldo Luud
"Karl lebas vereloigus, aga 15aastane Argo ähvardas ära tappa, kui politseile asjast teatatakse," räägib Põlvas laupäeva õhtul aset leidnud pussitamise juures olnud 14aastane noormees.

Laupäeva õhtul kella kümne ajal läksid ühes Põlvas Jaama tänaval asuvas eramajas omavahel tülli linnalähedases Himmaste külas elav 18aastane noormees Karl ja kuraasi täis kohalik 15aastane Argo. Tüli ajendiks nagu ikka sellistel puhkudel – alkohol.

Grupp Põlva külje all Himmastes elavaid noormehi olid oma kunagise külakaaslase juures, ajasid juttu, võtsid napsu ja käisid aeg-ajalt hoovis suitsu tegemas. Noorte meeste seltskonnas pakkus silmarõõmu ka üks neiu. Just temast innustust saades pakkusid end külalisteks ka kolm Põlva nooreohtu mehehakatist.

Kui kaks neist õhtu edenedes lahkusid, siis Argo jäi endast paar aastat vanemate noormeestega veel aega veetma. Tuju polnud koolipoisil aga mingit, sest täisealised temale alkoholi pakkuma ei kiirustanud. Nõnda ärples poiss niisama tüli norida.

"Ta küsis minu vennalt õlut. Vend ütles selle peale, et sa tatt kasva enne suureks," räägib samuti Põlvas külas olnud Karli vend.

Nööke peale alaealine kihvatas ja lubas asjad meeste kombel sirgeks rääkida. Nooruk võttis telefoni ja kutsus kohale oma bande, ähvardades lahkelt, et nood võivad soovi korral Karli ka noaga torgata.

Haavale salvrätikud

Kuna Jaama tänavale kihutanud poisikestele oli lubatud, et nad võivad oma pussitamisoskust harjutada, siis ei tahtnud noored kuked päris niisama ka ära minna.

Ühe sündmuskohal olnud poisi ema sõnul öeldi Argole, et kui juba välja tulime, siis ka pussitame. Kui Karli mitte, siis sind. Mõistagi eelistas koolipoiss ise tagaplaanile jääda.

"Ega seal mingit rüselust ega kaklust olnudki. Seisime kella poole üheteistkümne ajal maja ukse ees tänaval. Viis Himmaste poissi ja viis-kuus Põlva poissi. Ühel veidi vanemal poisil oli nuga käes ja keegi üritas poisse maha rahustada. Järsku ütles näost valge Karl – mind vist pussitati. Kaks korda noaga selga ei löönud aga mitte nuga käes hoidev poiss, vaid keegi teine. Arvatavasti libistas lööja noa varrukasse, sest verist nuga me kellegi käes ei märganud," räägib pussitamise juures viibinud poiss.

Karli koolis käiv vend tõdeb, et ta oli sealsamas väljas, kuid ka tema ei märganud, kes venda noaga selga suskas.

Pussitatud noormees suutis maja koridoris istudes veel ise haavale salvrätikuid peale suruda ning jaksas ka kiirabiautosse astuda. Ta jõudis kiirabiõde veel õhtust sööma kutsuda, kuid siis tegi verekaotus oma töö ja noormees kaotas teadvuse.

"Verekaotus oli väga suur ja nuga oli riivanud venna kopsu ja vist ka neeru. Oht, et vend sureb, oli reaalne. Praegu on olukord stabiilne ja ta on võimeline ka rääkima," ütles eile Tartu haiglasse Karli vaatama asutanud vend.

Pärast pussitamist sõitis osa bandest autoga ära ja teine lahkus jalgsi. Juba südaööl olid kahtlusalused politseijaoskonnas. Seal tunnistusi andmas käinud inimese sõnul irvitas Argo neile läbi klaasi näkku ja näitas rusikat.

"Me ei tea, kes noaga lõi, aga üks sellest lastebandest olevat mööda linna ringi käinud ja uhkustanud, et tema suskas. Noa olevat ta visanud järve. See on uskumatu lugu, et sellised noored meil siin linnas on," ohkab poisi ema, kelle juures pidu peeti.

Kaks kinnipeetut

Kuigi pussitada saanud kokaks õppiv Karl on algkoolipäevil tegelnud karatega, tolku selja tagant antud noahoopide kaitseks sellest paraku polnud.

Prokuratuur saab juhtunu kohta öelda seda, et 17. detsembri õhtul löödi Põlvas Jaama tänaval 18aastasele noormehele noaga selja piirkonda. Politsei pidas kahtlustatavatena kinni 15- ja 16aastase noormehe. Juhtumi uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku raske tervisekahjustuse tekitamist käsitleva paragrahvi alusel. Prokuratuuri teatel on kannatanu seisund stabiilne.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee