ÜLLATUS: Argo ütleb, et invarolleri uued akud oli talle suur ja väga meeldiv üllatus. (Urmas Kaldmaa)

Argo pöörab oma sinise invarolleriga tänavalt hoovi ja sõidab tasase surinaga koduukse ette. Sõiduriist näeb välja nagu väikeste poiste unistus – tuled, nupud, ja liigub päris nobedasti –, aga Argole on see masin jalgade, takso ja peaaegu ka bussi eest, mitte mänguasi.

Invarolleri ehk skuutri ostis Argo Kumel (40) möödunud aasta varakevadel. "Üks hästi hea sõber aitas. Ega üksinda ei jõua, need on suhteliselt kallid asjad. Uuena osta on 1000–2000 eurot, mina sain pruugitud skuutri 750 euro eest. Ostsin ajalehekuulutuse põhjal ühe inimese käest otse, mitte poest," räägib Argo.

Tema probleem ja mure oli selles, et skuutri akud jäid n-ö õhtale. Pärnu Mai elurajooni korrusmaja juurest kesklinna, kuhu on 2–3 kilomeetrit, ta sai, aga tagasi enam mitte. Kesklinna tulemine võtab akud tühjaks ja tagasisõiduks tuleb need kõigepealt täis laadida.

Laeb akusid, kus saab

"Suvel on lihtsam. Siis saab kohvikutes, kus väljas on stepsel, laadida küll, aga ega igal pool ei ole ka. Tuleb tund või poolteist oodata, kuni akud laevad, ja siis sõidan koju tagasi. Üks väga vahva koht on kohvik Supelsaksad. Seal on stepsel lausa õues. Väga tore personal on ka. Kui sinna lähed ja küsid, siis kohe öeldakse: "Jah, palun, tulge istuge," räägib Argo oma argipäevast.

Uue akuga võib Argo ostetud mudel sõita siledal asfaldil laadimata kuni 35 km ja arendada kiirust ligikaudu 15 km/h. "Pärnu-Jaagupisse, kust ma pärit olen, Pärnust just ei lähe, aga kesklinnas, Sindis ja Paikusel saaks ära käia. Selles asja mõte ongi,"

pidas Argo juba pikemat aega uute akude muretsemise plaani.

Argol ei käi ühtegi ajalehte. Vahel, kui mõnest tuttavast või sõbrast lehes kirjutatakse, ostab ta selle kioskist. Selle-eest loeb ta aga kõik lehed internetis põhjalikult läbi. Aega selleks on. Tänavu suvel sattus ta lugema Õhtulehe kampaaniast "Millest unistad sina?". Argo kirjutas oma murest ja soovist ajalehele.

"Sellest oli juba palju aega mööda läinud ja ma ei osanud enam midagi oodata, kui korraga paar nädalat tagasi mulle helistati ja öeldi, et uued akud on olemas. Leidus aitaja. Olin lausa õnnelik," jutustab Argo.

Esimene sõit poodi

Teisipäeval jõudiski kätte päev, mil Tartu firma Itak OÜ töömees Marek autoga Argo garaaži juurde sõitis. Marek tõstab pagasiluugi üles ja seal nad ongi – kaks tuliuut akut hinnaga 84 eurot tükk. Marek on Argo saatusekaaslane, ka tema on ratastooliinimene, kuid erinevalt Argost saab ta autoga sõita. "Mul on invaroller olemas, aga ma eelistan tavalist ratastooli ja autot," ütleb Marek.

Kui akud vahetatud, teeb

Argo rolleriga esimesed prooviringid. Ta ei tüki kiitma, kuid eemalt vaadates tundub küll, et masin on hoopis ergem. Seda eriti kohalt võtmisel, siin teeb invaroller tavalisele autole silmad ette.

Varem, kui Argol skuutrit veel polnud, pidi ta paluma venna abi või kutsuma takso. Tavalise ratastooliga võis ju ka minna, aga see oli nii väsitav, et tagasi ta enam ei jõudnud sõita. Uute akudega seda probleemi enam ei ole. Oma esimese pikema sõidu teebki Argo lähedal asuvasse Maximasse.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis