Eesti uudised

Baruto kolib kevadel Itaaliasse (13)

Sven Harjo, 8. detsember 2011, 07:00
Pikk reis ees: Leopardikutsikas Baruto jätab kevadel Tallinnaga hüvasti.  Maaja Kitsing
Tallinna loomaaias sündinud leopardikutsikas Baruto kolib kevadel Itaaliasse La Torbiera loomaaeda. Praegu võõrutatakse väikest kiskjat emast ja ta läheb mõneks ajaks karantiini.

Loomaaia direktor Mati Kaal räägib, et tänavu aprillis sündinud leopardikutsikale tuleb enne teha mitu uuringut ja teda peab karantiinis hoidma. "Sellised rutiinsed asjad on tarvis enne tema Milano lähedasse La Torbiera loomaaeda saatmist ära teha," märgib Kaal. Tema sõnul on amuuri leoparde vabas looduses alles umbes 40 ja loomaaedades saja ringis.

Baruto tulevane kodu on eraloomaaed, mida peab kohalik miljonärist entusiast. "Olime temaga koos Amuurimaal, mees tahtis seal tüki metsa osta, et sellest leopardidele kaitseala teha," kirjeldab Kaal Itaalia eraloomaaedniku pühendumist. "Siis aga selgus, et välismaalane Venemaal maad osta ei saa ja isegi kui ta ostaks mõne kohaliku nimel, ei annaks see mingit garantiid, et maatükk kaitsealaks jääks."

Kaalu sõnul lendab Baruto Põhja-Itaaliasse ilmselt kevadel, kui Milano vahet hakkab lennuk käima. "Siis saaksime teha reisi ilma ümberistumiseta."

"Baruto emalt tuleb võimalikult kiiresti veel poegi saada," räägib loomaaia direktor. "Isa on 16aastane ja temalt on loota järglasi veel 1–2 korda."

14. aprillil Tallinna loomaaias sündinud amuuri leopardi kutsikas sai nime maailmakuulsa eesti sumomaadleja Kaido Höövelsoni sportlasenime järgi.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee