Eesti uudised
TV3 video!

Jaanus Rahumägi: elamislubade müük oli teada juba enne viimaseid riigikogu valimisi (65)

Toimetas Kristin Aasma, 6. detsember 2011, 20:17
IRLi volikogul on, mida arutada, sest täna kinnitas Riigikogu eelmise koosseisu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni esimees Jaanus Rahumägi, et Indrek Raudse ja Nikolai Stelmachi elamislubadeäri oli kaitsepolitseile teada juba enne viimaseid valimisi.

"Antud juhul on vana lugu uuesti üles soojendatud, pandud see uude kastmesse ja pandud ekstreemsesse vormi ning esitatud, nagu oleks see äsja juhtunud, kuigi tegemist ei ole tänase sündmusega," rääkis Rahumägi TV3 "Seitsmestele uudistele".

Samal teemal

Rahumägi ei alahinda kapo professionaalsust. "Ma arvan, et ükski nendest ettevõtetest, kes selliste teenustega tegelevad, ei ole ilmselt tundmatud julgeolekuasutustele, sh ka mitte need endised riigikogu liikmed. Kui kaitsepolitsei ei näe nendes julgeolekuriski, siis ei näe ka mina selles julgeolekuriski," rääkis Rahumägi.

Teatavasti teeb Kaitsepolitsei peadirektor peaministrile regulaarseid ülevaateid julgeolekuolukorrast riigist. Kas Andrus Ansip oli teadlik?

Rahumägi arvab, et keskkriminaalpolitsei loomine Vaheri poolt ei ole väga mitmes ringkonnas soovitav, kuna sellega tekib kaitsepolitseile konkurent. "See on puhas spekulatsioon, aga fakt on see, et seal on tugevat survet Vaherile ja Partsule.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee