Eesti uudised

Rahumägi: "Ministrite taandumine oleks julgeolekurisk!" (58)

Sven Harjo, 7. detsember 2011, 06:57
EI TEKI LAMBIST: Jaanus Rahumägi annab mõista, et elamisloaskandaal on ette söödetud. Foto: Arno Saar
Julgeolekueksperdi ja Reformierakonda kuuluva Jaanus Rahumägi hinnangul pole elamislubadega äritsemine julgeolekurisk, küll aga oleks see ministrite tagasiastumine.

"Praegu toimuv pole demokraatia, vaid ajakirjandusliku surve avaldamine ja kui nüüd ministrid sellele alluksid ja mingite küsitavate asjaolude tõttu tagasi astuks, oleks see julgeolekurisk," hindab Rahumägi.

Riigikogu eelmise koosseisu julgeolekuasutuste järelevalvekomisjoni esimehe Rahumägi sõnul oli elamislubade andmisega seonduv julgeoleku eest vastutavatele asutustele ammu teada. Kui see oleks risk, oleks juba midagi ette võetud.

Tagasiastumine on aga Rahumägi sõnul väga oluline sündmus ja seda ei saa nõuda mingite ammu teadaolevate asjade pärast. "Minu soovitus on, et ärge käituge nagu Novgorodi veetše, vaid süvenege asjadesse."

Jaanus Rahumägi hinnangul pole elamislubadega kauplemine aktseptitav, sest luba on ette nähtud riigile kasu toovaks otstarbeks. Siiski pole skandaal tema sõnul valitsuse mainet kahjustanud. "Minu jaoks on tegemist väga ebameeldiva looga, millest tuleb õppida ja vajadusel seadusi muuta või täiendada."

ERRi uudisteportaaliga rääkides pidas Rahumägi tähelepanuväärseks, et elamislubade väljastamise problemaatikat on tükk aega maha vaikitud ja nüüd järsku tõusis see teemaks. "Tekib küsimus, miks enam ei vaikitud. Fakt on see, et sellised asjad ei teki lihtsalt lambist. Kui nad kord on teemaks olnud ja see ei ole teemaks läinud, siis on seda valmistatud ette teistmoodi," andis Rahumägi mõista, et skandaal oli avalikkusele ette söödetud.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee