Eesti uudised

Indrek Raudne lahkub riigikogust, kuid jätkab ettevõtlusega (61)

Toimetas Karoliina Vasli, 2. detsember 2011 17:45
LAHKUB AMETIST: Riigikogus Indrek Raudset enam ei näe. Mees jätkab ettevõtlusega. Foto: TEET MALSROOS
Elamislubadega äritsev ja seetõttu viimastel päevadel palju kriitikat pälvinud IRLi liige Indrek Raudne lahkub riigikogu liikme ametist.

"Ma ei tee seda sellepärast, et oleksin rikkunud oma ametivannet, seadusi või käitunud ebaeetiliselt. Astun suurest poliitikast kõrvale vaid sellepärast, et pooltõdede, segaduse, laimu ja väärinfoga manipuleerimine seab ebaõiglase rünnaku alla minu erakonna IRLi. Minu erakonnal ei ole mingit pistmist minu ettevõtete majandustegevusega," teatab ta IRLi pressiteenistuse kaudu.

Ettevõtlust mees aga ei hülga. "Ka ei oleks mul  ilma Riigikogust lahkumata võimalust jätkata normaalsel moel ettevõtlustegevusega, sest peaksin ka edaspidi pidevalt tõestama, et ma ei ole kaamel," märkis ta. 

Samal teemal

Laar: taoline äri ei sobi IRLile

IRLi juht Mart Laar ütles täna, et Raudne peab võtma vastutuse või seisukoha enne esmaspäevast IRLi juhatuse koosolekut, vahendab Postimees.ee. "Fiktiivsete elamislubade tegemine on ebaseaduslik, kuid selline äri, isegi kui see on tuhat korda juriidiliselt korrektne, ei sobi IRLile," väitis Laar.

Kolmapäeval tõi telesaade "Pealtnägija" avalikkuse ette jahmatamapaneva äriskeemi, mida kasutasid IRLi poliitikud Indrek Raudne, Nikolai Stelmach ja Siim Kabrits Vene ärimeestele Eesti elamislube vahendades. Päev hiljem arendas teemat edasi Eesti Ekspress, tuues muuhulgas ära 147 ärikolmiku kliendi nimed, sünniaastad ja investeeringu summa.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee